İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İşrak06:23 Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:38 Yatsı22:21 İmsak03:49 Güneş05:40
Hava - Hava durumuAçık 27°C Nem %82
Türkçe
13 Muharrem 1446 19 Temmuz 2024 Cuma
13 Muharrem 1446
İmsak
03:49
Güneş
05:40
İşrak
06:23
Öğle
13:15
İkindi
17:13
Akşam
20:38
Yatsı
22:21
Giriş Yap

Sınavlara hazırlıkta etkin yöntemler

20.10.2021    |

Merkezi sınavlarda son yıllarda yorum ve analitik düşünme gerektiren sorular ağırlık kazanmaya başladı. Bu sınavlarda başarılı olmak için eğitimciler gençlere bol kitap okunması tavsiyesinde bulunuyor.

Her yıl 2.5 milyon adayın katıldığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için artık düzenli bir çalışma programı yapmak gerekiyor. Son yıllarda ÖSYM soru tarzlarında değişikliğe gitti. Daha çok analitik düşünmeyi gerektiren, odaklanmayı, yorum ve mantığı ölçen soru tarzları yoğunluk kazandı. Yeni tip sorular nedeniyle öğrenciler her yıl özellikle matematik testlerinin zor olduğundan yakınıyor.

Yeni tip soruları çözebilmek için nasıl bir hazırlık yapmak lazım? 

* Her gün mutlaka 30 dakika kitap okuyun. Analitik düşünme gerektiren soru tiplerinin çözümlerinde en önemli anahtar, bol bol kitap okumak.

* Gün sonunda mutlaka o gün çalışılan konular tekrar edilmelidir. O derslerle ilgili olanaklar elverdiğince bol sorular ve testler çözülmesi, sizin pratik kazanmanızda son derece önemlidir.

* Gün içinde size en zor gelen dersten en kolay derse doğru çalışmak en verimli çalışma olacaktır.

* Bütün dersler işlendikçe çalışılmalı, konular biriktirilmemelidir.

* Yapılması gereken çalışmaları listeleyip, bu listeyi öncelik sırasına göre numaralandırıp hangi saatlerde buna zaman ayıracağınıza göre size en uygun ders çalışma planını oluşturabilirsiniz.

* Gün sonunda ise yapılan çalışmaları tüm yönüyle değerlendirip çalışmanın başarıya ulaşması için gerekli tüm önlemleri alabilirsiniz.

* Dersler tekrar edilirken anlaşılmayan konular tespit edilmeli, ertelemeden öğretmene sorularak öğrenilmelidir.

Kabe
Canlı Yayın
Şuan Canlı Yayın
Dua Vakti
AKRA CANLI
 / 
player image icon close icon
AKRA CANLI
Dua Vakti
Dua Vakti Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close