İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Akşam19:06 Yatsı20:26 İmsak05:18 Güneş06:44 İşrak07:23 Öğle13:02 İkindi16:26
Hava - Hava durumuAçık 31°C Nem %37
Türkçe
8 Rebi'ül-evvel 1445 23 Eylül 2023 Cumartesi
Giriş Yap

Türkiye-Kore Dostluk Ormanının 4.’sü İstanbul’da

29.12.2021    |

Yaz aylarındaki orman yangınları sırasında Koreli doğaseverlerin bağışladığı 130 bin fidan, farklı şehirlerde toprakla buluşmaya devam ediyor. Antalya, Nevşehir ve Kilis’in ardından İstanbul’da da Türkiye-Kore Dostluk Ormanı kurulmaya başlandı. 

Pendik’te 50 bin fidanın toprakla buluşacağı Türkiye-Kore Dostluk Ormanının fidan dikim törenine, yüzlerce çevre gönüllüsünün yanı sıra Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu da katıldı. 

Türkiye’nin birçok bölgesinde yaz aylarında meydana gelen orman yangınlarında zarar gören alanların yeşillendirilmesi amacıyla Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) tarafından başlatılan kampanyaya katılan Koreli doğaseverlerin bağışladığı 130 bin fidan, Türkiye’nin farklı şehirlerinde toprakla buluşturuluyor.   

Geçtiğimiz haftalarda Antalya, Nevşehir ve Kilis’te oluşturulan Türkiye-Kore Dostluk Ormanlarının bir yenisi İstanbul’da kuruluyor. Pendik ilçesindeki fidan dikim törenine, Kore halkı adına Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Sung Kyu Woo da katıldı. 

“Fidanlar iki ülkenin dostluğunu derinleştirecek” 

Başkonsolos Sung Kyu Woo, Türkiye-Kore Dostluk Ormanı fidan dikim törenine katılmaktan dolayı büyük onur duyduğunu belirterek, “Bugün burada dikilen fidanlar, aynı zamanda iki ülke arasındaki dostluğun derinleştirilmesine de büyük katkı sağlayacaktır. Dünyaya örnek olan Türk ve Kore halkları arasındaki bu dostluğun bir nişanesi olarak Kore Başkonsolosluğu olarak biz de Türkiye’ye 1.400 fidan bağışında bulunduk. Bu fidanları dostluğumuzu kökleştirmek için bugün burada doğayla buluşturmaktan dolayı ayrıca mutluluk duymaktayız. Bu anlamlı organizasyonu gerçekleştiren ÇEKUD’a teşekkür ediyoruz. Fidanlar kök saldıkça dostluğumuz daha da derinleşecek” dedi.