İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İkindi15:57 Akşam18:21 Yatsı19:45 İmsak06:45 Güneş08:14 İşrak08:54 Öğle13:22
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 6°C Nem %65
Türkçe
7 Recep 1444 29 Ocak 2023 Pazar
Giriş Yap

MEC Vakfı Endonezyalı annelere desteğini sürdürüyor

15.02.2022    |

MEC Foundation, Server Yayasan işbirliğiyle Endonezya’daki anne adayları ve anneler için destek çalışmalarına devam ediyor.

Hamile Hanımlar ve Emziren Anneler için Dengeli Beslenme Programı” adıyla 5. ay etabı gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında yüzlerce aileye destek sağlanıyor.

Endonezya’nın Batı Lombok bölgesinde başlatılan zekât dağıtım faaliyetlerinde anne adayları ve annelere yardımlar yapılıyor. MEC Foundation ve Yayasan Server Indenosia işbirliğinde, Endonezya hükümeti tarafından görevlendirilen diyetisyenler eşliğinde köyler ziyaret ediliyor. İlki 2021 yılı Ekim ayında başlayan programın her ay düzenli olarak gerçekleştirilmesi ve 6 ay sürmesi planlanıyor.

Endonezya’nın Batı Lombok bölgesinde yer alan Batu Layar, Gunungsari, Galengsar, Mambalan, Lembah Sari, Pusuk Lestari ve Penimbug köylerinde programın 5. etabında beslenme programının devamı niteliğinde yüzlerce ziyaret yapıldı.

Beslenme uzmanları tarafından, hamile ve emziren hanımlara beslenmenin önemi ve usulleri hakkında bilgilendirmeler eşliğinde beslenmeye bağlı vücut gelişim bozukluğu, emzirmenin önemi ve emzirmenin İslam dini açısından faziletleri hakkında bilgiler veriliyor.

Diyetisyenler programlara katılan annelere beslenme tavsiyelerinde bulunuyor, beslenme konusu Kur’an-ı Kerim ve Hadis-i Şerifler doğrultusunda da anlatılarak beslenmenin önemi vurgulanıyor. Ayrıca Yayasan Server Indonesia tarafından verilen gıdaların sağlıklı yollarla tüketimi konusunda da sunumlar gerçekleştiriyor.

Programlarda süt, zencefil, defne yaprağı, limon otu, maş fasulyesi, doğal kahverengi şekerle yapılmış sağlıklı yöresel içecek ikram ediliyor. Bunun yanı sıra program katılımcılarına içerisinde; süt, bal, hurma, kırmızı pirinç ve kaju fıstığının bulunduğu gıda paketleri ve zekât dağıtımı yapılıyor.

Ayrıntılar mecfoundation.org.au/tr/ adresinde yer alıyor.­­

­
Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Söz Ola
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Söz Ola
Söz Ola Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close