İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Akşam19:06 Yatsı20:26 İmsak05:18 Güneş06:44 İşrak07:23 Öğle13:02 İkindi16:26
Hava - Hava durumuAçık 30°C Nem %37
Türkçe
8 Rebi'ül-evvel 1445 23 Eylül 2023 Cumartesi
Giriş Yap

YKS öncesi adaylara son tavsiyeler

14.06.2022    |

18-19 Haziran tarihlerinde üç oturumda düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) bu yıl baraj puanı uygulanmayacak. 

3 milyon 243 bin 425 adayın başvurduğu Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), bu hafta sonu 3 ayrı oturumda yapılacak. 18 Haziran Cumartesi günü uygulanacak Temel Yeterlilik Testi (TYT) saat 10.15’de başlayacak ve 165 dakika sürecek. İkinci oturum olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) ise 19 Haziran Pazar günü saat 10.15’de başlayacak. AYT için adaylara 180 dakika süre verilecek. Sınavın 3’üncü oturumu olan Yabancı Dil Testi (YDT) aynı gün saat 15.45’te başlayacak. Bu testte adayların 120 dakika zamanı olacak.

Eğitim uzmanlara sınava girecek adaylara şu tavsiyelerde bulunuyor:

Sınava tam hazır olmadığınıza dair düşünceler zihninizi rahatsız ediyor olabilir. Unutmayın bu yıl sınava girecek 3.2 milyon adayın büyük bir bölümü sizinle aynı düşüncelere sahip.

Yeni şeyler öğrenmek yerine eski öğrenip unuttuklarınıza yeniden bir göz atın. 

Son günlerde zamanınızı puan getirisi yüksek olan derslerle değerlendirin.

Sınavda soru çıkma olasılığı yüksek olan konulara öncelik verin. Çalışmalarınızda onlara daha çok zaman ayırın. Ezber gerektiren ve ertelediğiniz bazı konuları şimdi okuma ve akılda tutma zamanı.

Günaşırı sınav denemesi yapmak iyi gelir. Ancak bu denemelerin orijinal sınavlarla yöntem ve içerik benzerliği olup olmadığını da dikkate alın. 

Sürekli sınavların ve sonuçlarının konuşulduğu ortamlardan uzak durmaya çalışın.

Şu günlerde yeme, içme, uyku ve dinlenme gibi fizyolojik ihtiyaçlarınıza ilişkin alışkanlıklarınızda değişikliğe gitmeyin. 

Hekim tavsiyesi olmadığı sürece zihni canlı tutacağı iddia edilen çeşitli ilaçlardan medet ummayın.

Tehlikeli sporlardan uzak durun.

Hürriyet

­

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close