İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Akşam19:06 Yatsı20:26 İmsak05:18 Güneş06:44 İşrak07:23 Öğle13:02 İkindi16:26
Hava - Hava durumuAçık 32°C Nem %35
Türkçe
8 Rebi'ül-evvel 1445 23 Eylül 2023 Cumartesi
Giriş Yap

Araba lastiği çevreyi egzozdan daha fazla kirletiyor

05.07.2022    |

İngiltere'de bir emisyon testi araştırması, araba lastiklerinin çevreye zararını ortaya koydu. 

Çalışmaya göre, lastik aşınması nedeniyle ortaya çıkan zehirli parçacıklar, çevreyi egzoz gazından yaklaşık 2 bin kat daha fazla kirletiyor.

Bağımsız bir emisyon testi şirketinin yaptığı çalışma, lastik aşınması sonucu ortaya çıkan zehirli parçacıkların çevreye zararını ortaya koydu.

Çalışmada araba lastiğinin, kat edilen her kilometre için 1 trilyondan fazla nano boyutta parçacık oluşmasına neden olduğu belirlendi.

Yapılan testler sonucunda bu parçacıkların çevreyi egzoz gazlarından daha fazla kirlettiği ortaya çıktı.

­

 

 

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Aynadaki İnsan
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Aynadaki İnsan
Aynadaki İnsan Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close