İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak05:31 Güneş06:56 Öğle12:58 İkindi16:11 Akşam18:46 Yatsı20:05
Hava - Hava durumuAçık 17°C Nem %77
Türkçe
20 Rebi'ül-evvel 1445 5 Ekim 2023 Perşembe
Giriş Yap

YKS tercihlerinde aralığı geniş tutun

21.07.2022    |

Rakamlara göre sınava giren her 3 adaydan sadece biri üniversiteye yerleşecek. Özellikle alt sıralardaki öğrenciler için tercih yapmak daha zorlu olacak.

Üst sıralarda yer alan öğrenciler sıralamalarına göre tercih yapacakken, alt sıralarda mücadele veren adaylar neler yapmalı? Salim Ünsal sıralamanın gerilerinde kalan adaylara şunları öneriyor:

- Genel olarak tercih aralığını geniş tutun. 200 binden sonraki öğrenciler için önceki yıllara göre oynamalar çok olabilir. Geniş bir alanda tercih yapmak için adaylar seçecekleri okulların son yerleşen puanlarına mutlaka bakmalı.

- Geçen yıl kontenjanını dolduramamış bölümlerin doluluk oranları incelenmeli.

- Çok alt sıralarda olanlar geçen senenin son sıralarına demir atmış bölümleri incelesin. Kontenjanının yüzde 5 ya da 10’unu doldurmuş olanlar doğru seçenek olabilir.

- Farklı puan türü seçeneği kullanılarak da tercih yapılabilir. Bu salt 4 yıllık bölümleri tercih etmekten daha gerçekçi sonuçlar getirebilir.

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Hatm-i Şerif - Fares Abbad
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Hatm-i Şerif - Fares Abbad
Hatm-i Şerif - Fares Abbad Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close