İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Öğle13:21 İkindi16:26 Akşam18:57 Yatsı20:17 İmsak06:11 Güneş07:36 İşrak08:19
Hava - Hava durumuAçık 18°C Nem %48
Türkçe
16 Şaban 1445 26 Şubat 2024 Pazartesi
16 Şaban 1445
İşrak
08:19
Öğle
13:21
İkindi
16:26
Akşam
18:57
Yatsı
20:17
İmsak
06:13
Güneş
07:38
Giriş Yap

Üniversiteli olmak için ikinci fırsat

07.09.2022    |

Merkezi yerleştirmede herhangi bir bölüm kazanamayan üniversite adaylarının yararlanabileceği ek yerleştirme için tercihler başladı.

Bu yıl ilk yerleştirmede kontenjanların yüzde 99’u dolmuştu. Kayıt yaptırmayanlarla birlikte kontenjanlarda boşluklar oluştu.

Adaylar, tercihlerini 13 Eylül’e kadar yapabilecekler. Tercih ettikleri programlara yerleşme hakkı kazananlar, 25-28 Eylül tarihlerinde elektronik ortamda; 26-30 Eylül tarihleri arasında da üniversitelere giderek kayıt yaptırabilecekler.

Ek yerleştirmeden kimler yararlanacak?

Ek yerleştirmeden merkezi yerleştirmede herhangi bir yükseköğretim programına yerleşemeyen adaylar yararlanabilecek. Merkezi yerleştirmede üniversiteyi kazanan adaylar, kayıt yaptırmamış olsalar dahi tercih yapamayacaklar.

Adayların 24 tercih hakkı var. 

­Ek yerleştirme kılavuzu yayınlandı
ÖSYM, YKS Ek Yerleştirme Kılavuzu’nu yayınladı. Kayıt yaptırmayanlarla birlikte boş kontenjan sayısı 122 bin 209’a yükseldi. Gözde programlardan tıpta 649; hukukta bin 69 kontenjan bulunuyor.

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Ana Haber Bülteni
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Ana Haber Bülteni
Ana Haber Bülteni Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close