İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Güneş06:57 İşrak07:36 Öğle13:16 İkindi16:41 Akşam19:24 Yatsı20:44 İmsak05:31
Hava - Hava durumuYağmurlu 10°C Nem %81
Türkçe
30 Şaban 1444 22 Mart 2023 Çarşamba
Giriş Yap

Yıllar sonra Irak'tan kara yoluyla ilk umre

12.09.2022    |

Suudi Arabistan ve Irak’ı birbirine bağlayan kara geçişi olan Cedide Arar Sınır Kapısı’ndan, kara yoluyla ilk Iraklı umre kafilesi geçti.

Iraklıların 1990’dan bu yana ilk kez sınır kapılarından Suudi Arabistan’a girmelerine izin verildi. Sınır kapısı, daha önce sadece hac mevsiminde hacıların giriş ve çıkışları için belirli günlerde açıktı.

Irak’ın Riyad Büyükelçisi Abdulsettar Cenabi, “Cedide Arar Sınır Kapısı, 2017 yılında kurulan Irak-Suudi Arabistan Koordinasyon Konseyi’nin en önemli meyvelerinden biridir. Sınır kapısı sayesinde ticaret yollarının geliştirilmesi hedefleniyor” dedi. Büyükelçi, Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı gözetiminde, Kerkük, Ninova, Bağdat ve Anbar vilayetlerinden kalkan 25 otobüsle bu kapıdan gelen ilk umre kafilesinin bin 14 Iraklıyı içerdiği bilgisini de verdi.

Cedide Arar Sınır Kapısı’nın Iraklı umre ziyaretçilerine açılması, Irak vatandaşlarının maddi açıdan tasarruf etmesine, Suudi Arabistan’daki kutsal toprakları ziyaret etmelerinin kolaylaşmasına ve sınır kapısının Irak’ın Nuhib bölgesine yaklaşık 90 kilometre uzaklıkta olması nedeniyle yolculuk sürelerinin kısalmasına katkıda bulunuyor.

Şarku’l Avsat

­
Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Kur’an-ı Kerim Meali - 2 - Dipnotsuz
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Kur’an-ı Kerim Meali - 2 - Dipnotsuz
Kur’an-ı Kerim Meali - 2 - Dipnotsuz Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close