İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Öğle13:16 İkindi17:13 Akşam20:37 Yatsı22:20 İmsak03:50 Güneş05:41 İşrak06:24
Hava - Hava durumuParçalı Bulutlu 31°C Nem %59
Türkçe
14 Muharrem 1446 20 Temmuz 2024 Cumartesi
14 Muharrem 1446
İşrak
06:24
Öğle
13:16
İkindi
17:13
Akşam
20:37
Yatsı
22:20
İmsak
03:50
Güneş
05:41
Giriş Yap

TANAP doğal gaz kapasitesi artıyor

08.10.2022    |

Türkiye ile Azerbaycan, enerjide iş birliklerini güçlendiriyor. 

İstanbul’da düzenlenen Türkiye-Azerbaycan 2. Enerji Forumu'nda konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Azerbaycan ile iş birliğini daha da ileriye taşıyacak anlaşmaya imza atmayı planladıklarını söyledi.

Ayrıca düzenlenen zirveden, enerji krizinde Avrupa’nın en önemli alternatifi olarak görülen Güney Gaz Koridorunun önemini artıracakbir karar çıktı.

Dönmez, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) projesinde kapasitenin iki katına kadar çıkarılmasını kararlaştırdıklarını duyurdu; “16 milyar metreküp olan kapasiteyi 32 milyar metreküpe çıkaracağız” dedi.

Trans Adriyatik Doğalgaz Boru Hattı (TAP) bağlantısı sebebiyle TANAP, Avrupa’nın gaz tedarikinde önemli rol oynuyor. Halihazırda 10 milyar metreküp gazı Avrupa'ya, 6 milyar metreküp gazı ise Türkiye’ye ulaştırdığını söyleyen Dönmez, kapasite artışından Türkiye’nin de istifade edeceğini, aynı şekilde Avrupa’nın da arz güvenliğine de katkı sağlanacağını belirtti.

Iğdır-Nahçıvan Doğal Gaz Boru Hattı projesine de değinen Fatih Dönmez, “Projede son noktaya geldik. En kısa sürece doğal gaz bağlantısını Nahçıvan'a sağlamış olacağız” dedi. 

­

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan Canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
player image icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close