İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak05:21 Güneş06:47 Öğle13:01 İkindi16:22 Akşam19:01 Yatsı20:21
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 23°C Nem %73
Türkçe
12 Rebi'ül-evvel 1445 26 Eylül 2023 Salı
Giriş Yap

TANAP doğal gaz kapasitesi artıyor

08.10.2022    |

Türkiye ile Azerbaycan, enerjide iş birliklerini güçlendiriyor. 

İstanbul’da düzenlenen Türkiye-Azerbaycan 2. Enerji Forumu'nda konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Azerbaycan ile iş birliğini daha da ileriye taşıyacak anlaşmaya imza atmayı planladıklarını söyledi.

Ayrıca düzenlenen zirveden, enerji krizinde Avrupa’nın en önemli alternatifi olarak görülen Güney Gaz Koridorunun önemini artıracakbir karar çıktı.

Dönmez, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) projesinde kapasitenin iki katına kadar çıkarılmasını kararlaştırdıklarını duyurdu; “16 milyar metreküp olan kapasiteyi 32 milyar metreküpe çıkaracağız” dedi.

Trans Adriyatik Doğalgaz Boru Hattı (TAP) bağlantısı sebebiyle TANAP, Avrupa’nın gaz tedarikinde önemli rol oynuyor. Halihazırda 10 milyar metreküp gazı Avrupa'ya, 6 milyar metreküp gazı ise Türkiye’ye ulaştırdığını söyleyen Dönmez, kapasite artışından Türkiye’nin de istifade edeceğini, aynı şekilde Avrupa’nın da arz güvenliğine de katkı sağlanacağını belirtti.

Iğdır-Nahçıvan Doğal Gaz Boru Hattı projesine de değinen Fatih Dönmez, “Projede son noktaya geldik. En kısa sürece doğal gaz bağlantısını Nahçıvan'a sağlamış olacağız” dedi. 

­

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Enstrümantal Kuşağı
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Enstrümantal Kuşağı
Enstrümantal Kuşağı Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close