İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Yatsı21:13 İmsak04:49 Güneş06:20 İşrak06:59 Öğle13:10 İkindi16:51 Akşam19:48
Hava - Hava durumuAçık 19°C Nem %43
Türkçe
5 Şevval 1445 13 Nisan 2024 Cumartesi
5 Şevval 1445
Akşam
19:48
Yatsı
21:13
İmsak
04:49
Güneş
06:20
İşrak
06:59
Öğle
13:10
İkindi
16:51
Giriş Yap

Ara tatil önerileri

11.11.2022    |

Ara tatil için eğitim uzmanları, rehavete karşı öğrencilere “Her gün en az 25 dakika kitap okuyun” tavsiyesinde bulunuyor.

Veliler, bu dönemde en çok çocuklarının öğrendiklerini unutacağı ve tatil sonrası okula yeniden adapte olup olamayacağı endişesi yaşarken eğitimciler, tatili dinlenmenin yanı sıra aynı zamanda yeni döneme hazırlık olarak değerlendirmenin önemine dikkat çekiyor.

* İlkokul öğrencileri için günde en az 25-30 dk. ortaokul ve lise öğrencileri için 40-45 dk. kitap okuyabileceği şekilde planlanması önemli.

* Planlamayı öğrencinin ihtiyacına göre yapın. Eksik olan bölümleri belirleyip o konulara yoğunlaşın.

* Günün en verimli saatini pekiştirme için kullanın. Kalan zamanı sosyal etkinliklere ayırın.

* Zorlu bir sınava hazırlanan 8'inci ve 12'nci sınıf öğrencilerinin bu programa bağlı kalmaları oldukça önemli.

* Mutlaka kitap okumaları ve keyif aldıkları aktivitelere de gün içerisinde gerekli zamanı ayırmaları, hem hedefledikleri yolda doğru adımlarla ilerlemelerini sağlayacak hem de dinlendikleri ve kendilerine zaman ayırdıkları bir süreç olduğu için motivasyonlarını arttıracaktır.

Sabah

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Eyvah Ramazan Kayıp
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Eyvah Ramazan Kayıp
Eyvah Ramazan Kayıp Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close