İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Güneş06:57 İşrak07:36 Öğle13:16 İkindi16:41 Akşam19:24 Yatsı20:44 İmsak05:31
Hava - Hava durumuYağmurlu 10°C Nem %81
Türkçe
30 Şaban 1444 22 Mart 2023 Çarşamba
Giriş Yap

Almanya'da 60 yaş üstünün çalışmasına teşvik

11.01.2023    |

Almanya’da nitelikli işçi eksikliğine rağmen, birçok şirket yeni istihdamlarda 60 yaşın üzerindeki işçileri değerlendirmiyor. 

Çalışma Bakanı Heil bunu "büyümenin önündeki bir fren" olarak gördüğünü belirterek bundan vazgeçilmesi çağrısında bulundu. Artan üretim maliyetleri yüzünden birçok Avrupa ülkesi gibi Almanya’nın da resesyon ile yüz yüze kaldığı bu dönemde ayrıca yetersiz nitelikli işçi arzının da üretimi darboğaza sokması kaçınılmaz görünüyor. 

Çalışma Bakanı Heil, vasıflı işçi eksikliği karşısında şirketlerden 60 yaş üstü işçileri de istihdam etmelerini istedi. Bakan vasıflı işçi eksikliğinin büyümeyi yavaşlatmakla tehdit ettiğini ve bu yüzden 60 yaş üstü tecrübeli isçilerin işgücüne entegre olmalarını teşvik edeceklerini vurguladı. Bakan ayrıca 67 olan emeklilik yaşının yükseltilmeyeceğini ancak insanların erken emeklilik yerine bu yasal emeklilik yaşına kadar çalışmayı tercih etmeleri için uğraşacaklarını açıkladı.

­

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close