İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Akşam19:06 Yatsı20:26 İmsak05:18 Güneş06:44 İşrak07:23 Öğle13:02 İkindi16:26
Hava - Hava durumuAçık 30°C Nem %37
Türkçe
8 Rebi'ül-evvel 1445 23 Eylül 2023 Cumartesi
Giriş Yap

Çevre alanındaki doktora tezleri ödüllendirilecek

25.01.2023    |

Sürdürülebilir çevre konusunda yapılan akademik çalışmaların desteklenmesi amacıyla Çevre Vakfı tarafından düzenlenen doktora tez yarışması için başvurular alınmaya başlandı.

1 Mart 2023 tarihine kadar devam edecek başvuruların sonunda dereceye giren tezler 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde kamuoyuna duyurulacak.

Çevre Vakfı, geleneksel hale getirdiği en başarılı doktora tezi yarışmasının beşincisi için başvuru almaya başladı.

Yarışmayla, çevre alanında yapılan doktora tezlerinin bilimsel, teknolojik, sosyal ve kültürel katkıları en üst seviyeye çıkartılarak, rekabeti arttırıcı ve kaliteyi teşvik edici bir yol izlenmesi sağlanarak çevre konusunda yapılan çalışmalarda farkındalık oluşturulması hedefleniyor.

Tez konuları belirlendi

En başarılı tez ödülü için değerlendirmeye alınacak tez konuları, “Çevre ve ahlak, göç ve çevreye etkileri, çevre felsefesi, şehircilik ve çevreye etkileri, çevre sosyolojisi, sürdürülebilir kalkınma, tarihte çevre kültürü, çevre ve insan sağlığı, edebi metinlerde çevre, doğal afetler ve çevresel etkileri, çevre hukuku, su, hava, toprak kirliliği ve kontrolü, çevre eğitimi, toplumsal çevre bilinci, yenilenebilir enerji kaynakları, din ve çevre, temiz teknolojiler, tasavvuf düşüncesi ve çevre, yeşil tedarik zinciri” şeklinde belirlendi.

Çevre Vakfı’nın internet sitesi üzerinden yapılan başvurular, vakfın bilim danışma kurulu tarafından yapılacak ön incelemenin ardından jüri üyelerine gönderilecek.

Değerlendirme sonunda dereceye girenlere çeşitli para ödülleri verilecek.

Ödül alan tezler, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde duyurulacak.

Ayrıntılar cevrevakfi.org.tr adresinde yer alıyor.­

­
Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
İslam Peygamberleri
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
İslam Peygamberleri
İslam Peygamberleri Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close