İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İkindi16:20 Akşam18:52 Yatsı20:11 İmsak06:22 Güneş07:46 İşrak08:25 Öğle13:23
Hava - Hava durumuAçık 12°C Nem %62
Türkçe
12 Şaban 1445 22 Şubat 2024 Perşembe
12 Şaban 1445
Öğle
13:23
İkindi
16:20
Akşam
18:52
Yatsı
20:11
İmsak
06:24
Güneş
07:48
İşrak
08:25
Giriş Yap

Çulha kuşu yeni tür olarak kayda alındı

05.02.2023    |

Iğdır'da tespit edilen karabaşlı çulha kuşu, Türkiye'nin 498. türü olarak kayıtlara geçti.

Prof. Dr. Çağan Şekercioğlu, "Bu kuş türü, kayıtlara baktığımız zaman teknik olarak Türkiye'nin en ender kuş türü oldu. Çünkü Türkiye'de kaydedilmiş 498 kuş türü arasında, dünyada en az kaydı olan ve 48 kez görülen karabaşlı çulha kuşu var. 

Yine Iğdır'da Türkiye için ilk kez kaydettiğimiz basra kamışçını ve şikra türleriyle beraber Aras Nehri Kuş Cenneti Türkiye listesine 3 yeni tür katkısında bulunmuş oldu.

"Aynı zamanda burada uydu vericilerle takip ettiğimiz 16 türden 120'ye yakın kuş da Sibirya'nın Kuzey Buz Denizi kıyılarından Güney Afrika'ya, Nijerya'ya, Orta Doğu'nun çeşitli ülkelerine kadar düzinelerce ülkede ürüyor, kışlıyor. 

İki yarımküre arasında mekik dokuyan kuşlar, gerek göç gerek üreme gerek kışlama için Aras Nehri Kuş Cenneti'ni kullanıyor. Bu da dünyadaki 8 ana kuş göç yolundan üçünün kesiştiği Aras Nehri Kuş Cenneti'nin dünya çapında çok önemli bir sulak alan ve kuşlar için kritik bir yaşam alanı olduğunu gösteriyor." dedi.

AA

­

 

 

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Sağlık, Sıhhat, Afiyet
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Sağlık, Sıhhat, Afiyet
Sağlık, Sıhhat, Afiyet Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close