İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Güneş08:02 İşrak08:45 Öğle12:58 İkindi15:22 Akşam17:45 Yatsı19:10 İmsak06:32
Hava - Hava durumuParçalı Bulutlu 16°C Nem %88
Türkçe
18 Cemaziyelevvel 1445 1 Aralık 2023 Cuma
18 Cemaziyelevvel 1445
Güneş
08:04
İşrak
08:45
Öğle
12:58
İkindi
15:22
Akşam
17:45
Yatsı
19:10
İmsak
06:34
Giriş Yap

Körfez ülkelerinde Ramazan

31.03.2023    |

Ramazan ayı ile birlikte tüm Körfez Ülkelerinde kamu ve özel sektöründeki çalışma saatleri kısaltıldı.

Umman gibi bazı ülkeler, kamu sektöründe esnek çalışma ve uzaktan çalışma seçeneklerini de kamu hizmetinin niteliğine göre çalışanlara sunuyor. Hizmetleri aksatmayacak şekilde çalışanlar günlük toplam çalışma saatlerini kendi önceliklerine göre seçebiliyor.

Bazı ülkelerde ikinci kademe eğitimi veren okulların ve üniversitelerin Ramazan boyunca teneffüs ve yemek araları olmayacağı için günlük eğitimi daha erken tamamlamaları da isteniyor.

Medine iftar sofraları

Suudi Arabistan Ramazan dolayısıyla artan umre ziyaretçisine ev sahipliği yapma telaşı içerisinde. Her Ramazan olduğu gibi bu Ramazan’da da, Mescid-i Nebevî’de ziyaretçilere ve umrecilere günde yaklaşık 300 bin iftarlık sağlamak için 3 binden fazla iftar sofrası kuruldu.

İftarlar, Mescid-i Nebevî’deki meydanlarda yapılıyor. İftarlıklar, su, hurma, yoğurt, dukka baharatı ve o gün üretilen ekmeklerden oluşuyor. 

BAE Ramazan ayında gıda israfı konusuna dikkat çekiyor. Bu kapsamda  sıfır gıda israfı kampanyası başlatıldı.

Ülkede iftar topu geleneği de sürdürülüyor.

Bazı emirliklerde Ramazan dolayısıyla yüzlerce mahkum affa uğradı.

Bahreyn’de okulların Ramazan ayında uzaktan eğitim verebilmelerini öneren bir teklif onaylandı.

Katar 40 ülkede "Orucu Besle" projesi yürütüyor. Projede gıda paketleri, hazır yemekler ve iftar sofraları yer alıyor. Tunus, Somali, Gana bu kırk ülkeden bazıları.

­
Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close