İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Akşam20:46 Yatsı22:38 İmsak03:24 Güneş05:25 İşrak06:08 Öğle13:11 İkindi17:11
Hava - Hava durumuAçık 28°C Nem %41
Türkçe
17 Zilhicce 1445 23 Haziran 2024 Pazar
17 Zilhicce 1445
İkindi
17:11
Akşam
20:46
Yatsı
22:38
İmsak
03:24
Güneş
05:25
İşrak
06:08
Öğle
13:11
Giriş Yap

İshak Paşa Sarayı'nda ilkbaharda kar manzarası

03.04.2023    |

Geçen sene 295 bin 600 kişiyi misafir eden Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki İshak Paşa Sarayı, baharda karla kaplı görüntüsüyle dikkati çekiyor.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki ecdat yadigarı tarihi İshak Paşa Sarayı, ilkbaharda karlı manzarasıyla ziyaretçilerini ağırlıyor.

Osmanlı'nın Anadolu'daki en seçkin eserleri arasında yer alan ve "Medeniyetler Geçidi" olarak adlandırılan ilçede Osmanlı, Selçuklu, barok ve rokoko mimarilerinden izler taşıyan tarihi saray, yılın her dönemi yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor.

Bir tepenin üzerine inşa edilen ve çevresinde yüksek dağlar bulunan sarayın yerleşkesinde cami, odalar, surlar, türbe, iç ve dış avlular, divan ile harem salonları bulunuyor.

Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alan ve dünyanın birçok ülkesinden turistlerin ilgi gösterdiği tarihi saray, geçen sene 295 bin 600 kişinin ziyaretiyle tüm zamanların en yüksek ziyaretçi sayısına ulaştı.

İlkbaharda etkili olan yağışla kar altında kalan tarihi yapı, ramazan ayında da ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

AA

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close