İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak03:23 Güneş05:23 Öğle13:10 İkindi17:10 Akşam20:45 Yatsı22:36
Hava - Hava durumuAçık 23°C Nem %60
Türkçe
11 Zilhicce 1445 17 Haziran 2024 Pazartesi
11 Zilhicce 1445
İmsak
03:23
Güneş
05:23
İşrak
06:07
Öğle
13:10
İkindi
17:10
Akşam
20:45
Yatsı
22:36
Giriş Yap

Doğru ders çalışma başarıyı getiriyor

07.04.2023    |

Lise ve üniversite sınavları için takvim yaklaşıyor. Öğrenciler hedefledikleri puanı alabilmek için eksik konuları tamamlamaya çalışıyor. Başarıya giden yol, doğru ders çalışmaktan geçiyor. Bunun için öğrenmeden keyif almak ve iyi okuyucu olmak şart.

Okul hayatında akademik başarıyı yakalamanın, kalıcı öğrenmenin, lise ve üniversiteye giriş sınavlarında hedeflenilen puanları alabilmenin yolu doğru ders çalışmaktan geçiyor. Bunun için de dersi iyi dinlemek, not almak, eksik kalınan konuları belirlemek, okumalar ve tekrarlar yapmak gerekiyor. Uzun bir süreci kapsayan bu durum pek çok öğrenci için sıkıcı bir hal alabiliyor. Ancak öğrenme sürecini verimli bir ders çalışma planı oluşturarak keyifli hale getirmek mümkün. 

Doğru ders çalışmak için iyi bir okuyucu olmak gerek:

* İyi okuyucu olmak bir beceridir ve küçük yaşlardan itibaren kazanılmalı.Okuma hızınız ve kaliteniz iyi değilse, şimdi başlarsanız 1-2 yıl içinde harika bir okuyucu olabilirsiniz.

* Okuma kalitenizi ve hızınızı artırmanın en önemli yolu sevdiğiniz kitapları okumanızdır. Sevmediğiniz kitapları sınavda not almak için gerekmiyorsa okumak zorunda değilsiniz.

* Her hafta bir gün kütüphaneye gidin; raflarda istediğiniz kitabı bulmak için en az yarım saat harcayın.

* Okuduğunuz olayları gözünüzde canlandırın. Sonra okuduğunuz olayları kendi ke-limelerinizle defterinize yazın.

Milliyet

­

 

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close