İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Akşam20:34 Yatsı22:20 İmsak03:33 Güneş05:28 İşrak06:10 Öğle13:07 İkindi17:05
Hava - Hava durumuAçık 24°C Nem %39
Türkçe
21 Zilka'de 1445 29 Mayıs 2024 Çarşamba
21 Zilka'de 1445
İkindi
17:05
Akşam
20:34
Yatsı
22:20
İmsak
03:33
Güneş
05:28
İşrak
06:10
Öğle
13:07
Giriş Yap

Pakistan Faysal Camii'nde iftar geleneği

12.04.2023    |

Pakistan'da yaşayan Müslümanlar, başkent İslamabad'ın sembolü haline gelen Faysal Camisi'nde ramazan ayında iftarlarda bir araya gelme geleneğini bu yıl da sürdürdü.

Ülkenin birçok şehrinden gerek İslamabad'ın gerekse Pakistan'ın sembolleri arasında gösterilen Faysal Camisi'ne yüzlerce Müslüman iftar yapmak için adeta akın ediyor.

Akşam ezanına yakın saatlerde Faysal Camisi'nin avlusunu ve çevresindeki yeşil alanları dolduran Müslümanlar, ezanın okunmasıyla birlikte iftarlarını yapıyor.

Aileleriyle, arkadaş ve dostlarıyla geldikleri caminin avlusunda Müslümanların hep birlikte iftar yapması, güzel görüntülere sahne oluyor.

Dünyanın en büyük camileri arasında yer alan Faysal Camisi'nin iç alanı ve avlusu, 74 bin kişinin aynı anda ibadet etmesine olanak tanıyor. Çevredeki alanlarla birlikte bu sayı yüz binleri aşıyor.

Sofralar geleneksel yemeklerle donatılıyor

Burada kurulan iftar sofralarını samosa böreği, pakora, ruh afza (gül suyu) içeceği ve buna benzer geleneksel sokak atıştırmalıkları süslüyor.

Pakistan'da Müslümanlar, iftar sırasında genellikle atıştırmalıkları tercih ediyor. Akşam veya teravih namazının kılınmasının ardından ise ana yemekler tüketiliyor.

AA

­

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close