İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Öğle13:16 İkindi17:13 Akşam20:37 Yatsı22:20 İmsak03:50 Güneş05:41 İşrak06:24
Hava - Hava durumuParçalı Bulutlu 29°C Nem %68
Türkçe
14 Muharrem 1446 20 Temmuz 2024 Cumartesi
14 Muharrem 1446
İşrak
06:24
Öğle
13:16
İkindi
17:13
Akşam
20:37
Yatsı
22:20
İmsak
03:50
Güneş
05:41
Giriş Yap

Son 63 yılın en yağışsız ikinci kışı kaydedildi

11.05.2023    |

2023 yılı kış mevsiminde yağışlar normalin altına düştü. Ancak kurak kışın ardından nisan yağışlı geçti.

Meteoroloji'nin "2023 Kış Mevsimi Yağış Değerlendirmesi Raporu"na göre, bu yıl kış mevsimi yağışları normalin ve bir önceki yılın altında gerçekleşti. Yağışlarda normaline (1991-2020) göre yüzde 44 ve geçen yıla göre yüzde 51 azalma yaşandı. 

Rapora göre, aynı zamanda ülke genelinde son 63 yılın en düşük ikinci kış yağışı kaydedildi. Tüm bölgeler normalleri altında yağış aldı, en fazla azalma ise İç Anadolu Bölgesi'nde. Doğu Anadolu Bölgesi’nde son 63, Akdeniz ve İç Anadolu bölgelerinde son 50 yılın en az yağışlı kışı yaşandı.

Yağışların yüzde 20’den fazla artış gösterdiği iller ise Sinop, Samsun, Giresun ve Artvin çevreleri oldu.

Kışın en fazla yağış Rize’de, en az yağış Iğdır’da kaydedildi. Aynı zamanda yağışlar 1974 yılından bu yana Adana, Ağrı, Aksaray, Ankara, Ardahan, Bayburt, Çankırı, Çorum, Erzurum, Eskişehir, Gümüşhane, Iğdır, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Mersin, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Sivas, Şırnak ve Van'da son 50 yılın en düşük seviyesinde.

Meteoroloji'nin "2023 Yılı Nisan Ayı Alansal Yağış Raporu"na göre, Türkiye genelinde nisan ayı yağışlı geçti.  Yağışlar, normaline göre (1991-2020 ortalaması) yüzde 51 ve geçen yıl nisan ayı yağışlarına göreyse yüzde 100'ün üzerinde artış gösterdi. 

En fazla artış yüzde 82 ile Marmara ve Karadeniz bölgelerinde yaşandı. Karadeniz Bölgesi nisan ayı yağışları son 63 yılın en yüksek seviyesinde.

 

­

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan Canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
player image icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close