İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak05:31 Güneş06:56 Öğle12:58 İkindi16:11 Akşam18:46 Yatsı20:05
Hava - Hava durumuAçık 18°C Nem %72
Türkçe
20 Rebi'ül-evvel 1445 5 Ekim 2023 Perşembe
Giriş Yap

Eğitim ve sınav takvimi

17.05.2023    |

Okullar 16 Haziran’da kapanacak. Liselere giriş için düzenlenen LGS 4 Haziran’da; üniversite kapısını açan YKS de 17-18 Haziran’da yapılacak.

Öğrencilerin önünde iki önemli sınav var. Bunlardan birincisi ortaokul 8. sınıf öğrencilerinin katılacağı Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 4 Haziran’da düzenlenecek merkezi sınav.

Tüm ülke genelinde yapılacak ancak deprem nedeniyle bazı illerde bulunan öğrencilere, diğer illerde sınava girebilme hakkı verilecek LGS’de öğrenciler, 8. sınıfın ikinci dönem konularından sorumlu olmayacaklar. Sınav sonuçları 26 Haziran’da açıklanacak.

Öğrencilerin önündeki diğer önemli sınav ise üniversitelere giriş için düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS). Bu yıl 3 milyon 498 bin 18 adayla rekor başvurunun yapıldığı YKS’nin 1. oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) 17 Haziran 2023 Cumartesi günü; 2. oturum olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 3. oturum olan Yabancı Dil Testi (YDT) 18 Haziran 2023 Pazar günü düzenlenecek.

Deprem nedeniyle YKS’de adaylar 12. sınıfın ikinci dönem konularından sorumlu olmayacaklar. Sınav sonuçları ise 20 Temmuz’da açıklanacak.

Üniversitelerin iki yıllık ön lisans programlarında öğrenim görüp dört yıllık lisans programlarına geçmek isteyen öğrencilerin gireceği Dikey Geçiş Sınavı (DGS) da 16 Temmuz’da gerçekleştirilecek. DGS’ye başvurular, 26 Mayıs-5 Haziran tarihleri arasında yapılabilecek.

2022-2023 eğitim öğretim yılının sona ermesine sayılı günler kaldı. Okul öncesi, ilkokul ve ortaöğretim kademelerinde öğrenim gören 19 milyon öğrenci ile 1.2 milyon öğretmen için tatil zili 16 Haziran’da çalacak.

­

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Kur’an-ı Kerim Meali - 2 - Dipnotsuz
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Kur’an-ı Kerim Meali - 2 - Dipnotsuz
Kur’an-ı Kerim Meali - 2 - Dipnotsuz Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close