İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak05:21 Güneş06:47 Öğle13:01 İkindi16:22 Akşam19:01 Yatsı20:21
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 23°C Nem %73
Türkçe
12 Rebi'ül-evvel 1445 26 Eylül 2023 Salı
Giriş Yap

Suudi Arabistan orman varlığını artırma hedefinde

17.05.2023    |

ABD’nin New York şehrinde 8-12 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Orman Forumu’nun 18. oturumunda, Suudi Arabistan’ın ormanların korunması, geliştirilmesi ve sürdürülebilirliği alanındaki çabaları gözden geçirildi.

Forumda Ulusal Bitki Örtüsü Geliştirme ve Çölleşme ile Mücadele Merkezi’nin kurulmasının hayati önemine işaret edildi.

Söz konusu merkez, ormanları korumak ve geliştirmek, milyonlarca yerel ağaç yetiştirme, etüt ve araştırmalar yapma, üniversiteler, ulusal araştırma merkezleri, bölgesel ve küresel kuruluşlarla iş birliği yapma, orman tehditleri ve biyolojik çeşitlilik kaybını önleme, aşırı ağaç kesimi gibi yasa dışı uygulamaları engelleme ve orman yangınlarını ele alma konularında çalışmalar yürütüyor.

Suudi Arabistan, ülkenin akciğerleri olarak kabul edilen çok sayıda ormana sahip. 

2021 yılında ormanların sayısı, yaklaşık 2,7 milyon hektarlık bir alanı kaplayacak şekilde 280’e ulaştı. 

Suudi Arabistan’da bulunan ormanlarda ılgın, palmiye ağaçları, akasya, arak, sumar, ardıç, dişbudak, böğürtlen ve zeytin gibi bitki türleri yer alıyor.

Şarku’l Avsat

­

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Kulluk Sanatı
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Kulluk Sanatı
Kulluk Sanatı Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close