İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Yatsı21:13 İmsak04:49 Güneş06:20 İşrak06:59 Öğle13:10 İkindi16:51 Akşam19:48
Hava - Hava durumuAçık 19°C Nem %43
Türkçe
5 Şevval 1445 13 Nisan 2024 Cumartesi
5 Şevval 1445
Akşam
19:48
Yatsı
21:13
İmsak
04:49
Güneş
06:20
İşrak
06:59
Öğle
13:10
İkindi
16:51
Giriş Yap

S. Arabistan ve Malezya helal belgelendirme anlaşması imzaladı

05.06.2023    |

Suudi Arabistan ve Malezya, bir iş birliği zaptı imzalayarak helal belgelendirmenin güvenilirliğini ve standardizasyonunu artırma yolunda önemli bir adım attı.

Ülkelerin helal gıda ve üründen sorumlu kuruluşları arasındaki bu iş birliği, yerel ürünler için helal sertifikasının karşılıklı olarak tanınması için bir çerçeve oluşturmayı amaçlıyor.

Anlaşma helal uygunluk değerlendirme prosedürleri, standart için teknik gereklilikler, belgelendirme prosedürleri gibi konuları içeriyor. Dünya çapında 400'den fazla sertifika içinde helal standartlarındaki mevcut farklılıkları ele alıyor. Ayrıca helal ürünlerin eğitim, araştırma ve laboratuvar analizlerinde bilgi alışverişi ve uzmanlık paylaşımını da kapsıyor.

Bu iş birliği sayesinde Suudi Arabistan ve Malezya, genel helal sertifika sürecini güçlendirmeyi ve dünya çapındaki Müslüman tüketicilerin beklentilerini karşılamada tutarlılık sağlamayı hedefliyor.

Ülkeler arası daha fazla iş birliği ve uzmanlık alışverişi, helal sertifikalı ürünlerin güvenilirliğini ve güvenilirliğini de artırabilir.

Müslüman tüketicilerin dini ve kültürel gereksinimlerinin tutarlı ve kaliteli bir şekilde karşılanmasını sağlayan bir küresel helal endüstrisini teşvik edebilir.

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Eyvah Ramazan Kayıp
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Eyvah Ramazan Kayıp
Eyvah Ramazan Kayıp Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close