İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Güneş05:45 İşrak06:27 Öğle13:16 İkindi17:12 Akşam20:34 Yatsı22:15 İmsak03:56
Hava - Hava durumuAçık 26°C Nem %72
Türkçe
18 Muharrem 1446 24 Temmuz 2024 Çarşamba
18 Muharrem 1446
Güneş
05:45
İşrak
06:27
Öğle
13:16
İkindi
17:12
Akşam
20:34
Yatsı
22:15
İmsak
03:56
Giriş Yap

YKS öncesi adaylara son öneriler

08.06.2023    |

17-18 Haziran’da düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı için takvim yaklaşırken adayların son günleri verimli değerlendirmesi için uzmanlardan öneriler geldi.

Sınavda bu yıl da baraj puanı uygulanmayacak. Yerleştirme puanları adayların sınav puanlarına ortaöğretim başarı notları eklenerek hesaplanacak. 

Eğitimcilerin sınav öncesi son tavsiyeleri ise şöyle:

* Geçmiş yılların çıkmış YKS sorularını mutlaka çözün. 

* Sık sık deneme sınavları yapın. Deneme sınavı uygulamalarında zamana özen gösterin.

* Son haftaya kadar yeni konu öğrenilmeye devam edilebilir. Ancak son hafta sadece tekrar yapılmalı, deneme sınavı çözülmeli.

* Deneme sınavlarından sonra hatırlamakta güçlük çektiğiniz konulara göz atın.

* Çözemediğiniz soruların cevaplarını mutlaka öğrenin. Öğretmenlerinizden destek almaya çalışın.

* Başarılı olmak için öncelikle pozitif düşünün. Sınavı ciddi bir varoluş meselesi olarak görmeyin. “Ben bunu yapamam”, “Sınavlarda hiçbir zaman başarılı olamadım” gibi düşünceleri bir kenara bırakın.

* Moral bozucu tartışmalardan uzak durun. Daha rahat olacağınız ortamları tercih edin.

* Gün içerisinde düzenli olarak sakatlanmayacak şekilde 30-35 dakika bedensel egzersizlere yer verin.

* Sağlığınıza özellikle beslenme ve uykunuza özen gösterin. Düzenli beslenme ve uyku düzeninin ayarlanmış olması kaygınızı azaltacak, dik-kat düzeyinizin yüksek olmasına yardımcı olacaktır.

* Sınava gireceğiniz okulu son hafta mutlaka gidip görün. 

Hürriyet

­
Kabe
Canlı Yayın
Şuan Canlı Yayın
Dua Vakti
AKRA CANLI
 / 
player image icon close icon
AKRA CANLI
Dua Vakti
Dua Vakti Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close