İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:41 Yatsı22:26 İmsak03:43 Güneş05:37 İşrak06:20
Hava - Hava durumuAz Bulutlu 25°C Nem %74
Türkçe
9 Muharrem 1446 15 Temmuz 2024 Pazartesi
9 Muharrem 1446
İşrak
06:20
Öğle
13:15
İkindi
17:13
Akşam
20:41
Yatsı
22:26
İmsak
03:43
Güneş
05:37
Giriş Yap

Mahmud Es‘ad Coşan dualar ve özel programlarla yâd edildi

30.08.2023    |

Hocamız, Gönül Dostumuz, Mürebbi’miz Mahmud Es’ad Coşan doğumlarının hicri 88. yıl dönümü vesilesiyle AKRA'da ve Çanakkale'deki özel programlarla anıldı.

Hocamızın doğum tarihi olan hicri 13 Safer 1445 (29 Ağustos 2023 Salı günü) AKRA’da gün boyunca sohbetler, belgeseller ve söyleşilerden oluşan Yâd özel programları yayına geldi.

Özel yayın akışı kapsamında gece saat 22.00'de Türkiye'nin ve Dünyanın dört bir yanında okunan hatimlerin duasının yapıldığı program yayına geldi.

AKRA'da yayınlanan anma programlarını buradan dinleyebilirsiniz.

Ahmetçe Köyünde özel program yapıldı

Mahmud Es’ad Coşan’ın dünyaya geldiği Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Ahmetçe köyündeki özel programda, Kur’ân-ı Kerîm tilavetinin ardından kendisinin hayatının ayrıntılarıyla ve özel fotoğraflarıyla anlatıldığı konuşma icra edildi. Akabinde yine Yâd günü vesilesiyle Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde okunan hatimlerin duası yapıldı. Akşam namazının sonrasında ise ilahiler okundu.

Çanakkale'de özel sempozyum

Mahmud Es'ad Coşan Vakfı tarafından organize edilen etkinlikler kapsamında, 27 Ağustos 2023 Pazar sabahı Gelibolu Azepler Namazgâhı’nda sabah namazı eda edilerek Kur’ân-ı Kerîm okundu, dualar edildi ve ilahilere yer verildi.

Organizasyonun ikinci gününde ise 28 Ağustos 2023 Pazartesi Çanakkale’deki Kongre Merkezinde gün boyunca 56 akademisyenin tebliğleriyle Mahmud Es’ad Coşan’ın ilmî, stratejik, dînî, sosyal, siyasî ve akademik çalışmalarının değerlendirildiği geniş katılımlı bir sempozyum gerçekleştirildi.

Sempozyum oturumları Akra Media Youtube sayfasından izlenebiliyor. 

 

­
Kabe
Canlı Yayın
Şuan Canlı Yayın
Mehmed Zahid Kotku Sohbetler
AKRA CANLI
 / 
player image icon close icon
AKRA CANLI
Mehmed Zahid Kotku Sohbetler
Mehmed Zahid Kotku Sohbetler Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close