İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Yatsı22:20 İmsak03:33 Güneş05:28 İşrak06:10 Öğle13:07 İkindi17:05 Akşam20:34
Hava - Hava durumuAçık 21°C Nem %50
Türkçe
22 Zilka'de 1445 29 Mayıs 2024 Çarşamba
22 Zilka'de 1445
Akşam
20:34
Yatsı
22:20
İmsak
03:33
Güneş
05:28
İşrak
06:10
Öğle
13:07
İkindi
17:05
Giriş Yap

Çiftçinin seçimi ‘minimum işçilik’

09.02.2024    |

Tarımda çalışacak işçi bulamayan üreticiler artık daha az el emeği isteyen ürünlerin ekimine yöneliyor. Gelinen noktada üretimde çalışan yetersizliği, en temel sorun olarak gösteriliyor.

Bu yıl daha az çiftçi susam ve haşhaş üretiyor. Mısır başta olmak üzere İç Anadolu’da ekiminden sulamasına, çapasından hasadına tüm süreçlerin makine ile yapılabildiği ürünler ise daha fazla ekildi. Meyve ve sebzede ise özellikle hasat dönemi her bölgede ciddi sorun haline geldi. 

Her yerde aynı tablo yaşanıyor

Her dönem belli sorunlarla karşı karşıya kalan üreticinin artık en temel sorununun tarımda çalışacak işçi bulmak olduğunu aktaran Ali Ekber Yıldırım, “Uzun bir süredir tarımda çalışacak işçi bulmak bir sorundu ama geldiğimiz dönemde artık en büyük sorun. Gittiğim gördüğüm her yerde aynı tablo karşımıza çıkıyor. Özellikle meyve sebze alanlarında. Mesela narenciye hasat döneminde ürünün dalda kaldığına yönelik sitemleri dile getirdik. Pek çok nedeni var. Önemli bir nedeni de işçi eksikliği” dedi.­

­

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close