İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Yatsı22:20 İmsak03:33 Güneş05:28 İşrak06:10 Öğle13:07 İkindi17:05 Akşam20:34
Hava - Hava durumuAçık 23°C Nem %39
Türkçe
22 Zilka'de 1445 29 Mayıs 2024 Çarşamba
22 Zilka'de 1445
Akşam
20:34
Yatsı
22:20
İmsak
03:33
Güneş
05:28
İşrak
06:10
Öğle
13:07
İkindi
17:05
Giriş Yap

İzciler Bayram hilalini gözlemleyecek

08.04.2024    |

Ramazan Bayramının müjdecisi Şevval hilalini gözlemek ve bayram coşkusunu yaşamak üzere Türkiye’nin pek çok ilinden izciler, veliler ve gönüllüler bir araya geliyor.

9 Nisan 2024 Salı akşamı Türkiye genelinde gerçekleştirilecek "Liderim! Hilali Gördüm” etkinliği unutulmuş bir sünneti ihya etmeyi hedefliyor.

Hicri Takvim Araştırmaları Merkezi (HİTAM) ve SERVER İzcilik Birimi tarafından yürütülen faaliyet kapsamında liderler, izciler ve gönüllüler, Ramazan hilali gözleminin ardından bu kez, Ramazan Bayramının başlangıç gününü hilal gözlemiyle tespit etmek, birlikte bayram coşkusu ve sevincini yaşamak ve bunu diğer insanlara haber vermek için bir araya geliyor.

Hilalin görülmesi, Ramazan ayının başladığının ve bitişinin belirlenmesinde önemli bir kriter olarak kabul ediliyor.
Etkinlik, gençlerin bu önemli sünneti yerine getirmelerine ve birlik ve beraberlik duygusunu da pekiştirmeyi hedefliyor.

Hicri takvim çalışmaları hakkında detaylı bilgi, hicritakvim.org adresinde yer alıyor.­

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Okudukça
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Okudukça
Okudukça Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close