İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Akşam20:41 Yatsı22:26 İmsak03:43 Güneş05:37 İşrak06:20 Öğle13:15 İkindi17:13
Hava - Hava durumuAçık 30°C Nem %52
Türkçe
9 Muharrem 1446 15 Temmuz 2024 Pazartesi
9 Muharrem 1446
İkindi
17:13
Akşam
20:41
Yatsı
22:26
İmsak
03:43
Güneş
05:37
İşrak
06:20
Öğle
13:15
Giriş Yap

Çocukları mutlu edebilecek 3 davranış

18.05.2024    |

Çocukları mutlu etmek, onları daha çok anlayabilmek ve yanında olduğunu hissettirmek her ebeveynin isteğidir. Ancak bu konuda doğru adımları atmak zorlayıcı olabilir.

Çocukları mutlu etmek için ebeveynlerin üstlenmesi gereken farklı roller bulunur. Özellikle çocuklara karşı birçok konuda daha hassas ve anlayışlı olmak gerekir. 

Dinleyin, anlayın

Çocukların duygu durumunu ve düşüncelerini anlamak bazı anlarda kolay olmayabilir. Hayallerini önemseyerek onları dinlemek ve anlamak mutlulukları için en temel adımlardan biridir.

Duygularını ciddiye almak, onları anlamaya çalışmak ve çocuk olduğu gerçeğiyle empati kurmak değerli hissetmelerine yardımcı olur. Herhangi bir olay veya durum karşısında sakinliğinizi koruyarak çocuğunuzu anlamaya ve ona bunu hissettirmeye odaklanın.

Pozitif geri bildirim

Çocukların yeteneklerini, başarılarını ve çaba gösterdikleri durumları takdir etmek onları mutlu edecektir. Takdir edilme duygusu özgüvenlerini artırır ve mutlu olmalarını sağlar. Olumlu geri bildirimler vermek, çocuklara ekstra bir motivasyon sağlar.

Zaman ayırın

Çocuklar için ebeveynler ile birlikte geçirilen vakitler oldukça önemlidir. Bu bağ, çocukların güven duygusunu artırır ve sağlıklı bir duygusal gelişim için temel oluşturur. Onlara zaman ayırdığınızda, birlikte oyun oynadığınızda ve sohbet ettiğinizde mutlu olacaktır.

Birlikte neler yapabilirsiniz?

Ebeveynlerle etkileşim, çocukların dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Sohbet etmek, kitap okumak ve oyunlar oynamak gibi aktiviteler, dil becerilerini destekler. Ebeveynlerle birlikte geçirilen zaman, çocuklara problem çözme becerisi de kazandırır.

Bu davranışlar çocukları mutlu etmek için temel adımları oluşturur. Ebeveynler bu davranışları uygulayarak çocuklarının daha keyifli hissetmesini sağlayabilir. Bu durum çocukların gelişim sürecini olumlu yönde etkiler.

Milliyet

­

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan Canlı Yayın
Audio Book
AKRA CANLI
 / 
player image icon close icon
AKRA CANLI
Audio Book
Audio Book Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close