İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İkindi17:10 Akşam20:45 Yatsı22:36 İmsak03:23 Güneş05:23 İşrak06:07 Öğle13:10
Hava - Hava durumuAçık 32°C Nem %33
Türkçe
11 Zilhicce 1445 17 Haziran 2024 Pazartesi
11 Zilhicce 1445
Öğle
13:10
İkindi
17:10
Akşam
20:45
Yatsı
22:36
İmsak
03:23
Güneş
05:23
İşrak
06:07
Giriş Yap

8 Milyar Salavat Daveti

Özel Haber
Özel Haber
16.12.2020    |

Peygamber Efendimiz'in ( SAS.) dünyayı teşrifinin yıl dönümünde idrak edilen Mevlid Kandili vesilesiyle 8 Milyar salavat okuma kampanyası yoğun ilgi gördü. 

Bu yıl gerçekleştirilen kampanya da hedeflenen rakam 8 milyar kat be kat aşıldı. Bu çağrıya Türkiye’nin 81 ilinden ve 36 ülkeden katılım sağlandı. 

Yoğun ilgi sebebiyle salavat okuma seferberliği tüm yıla yayıldı.

Server Hanımlar Vakfı, Peygamber Efendimiz ( SAS.) için yeni bir "8 Milyar Salavat" kampanyası ile salavat getirmenin önemi noktasında toplumsal bir farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. 

1 Cemaziyelevvel 1442 ( 16 Aralık 2020) Çarşamba günü başlayan kampanya, 12 Rebiülevvel 1443 Mevlid Kandili'nde (17 Ekim 2021) tamamlanacak.

 8 Milyarın Önderine 8 Milyar Salavat!

Dünya üzerinde yaşayan her bir insan adına okunacak salavat-ı şerifeler Mevlid Kandiline kadar kaydedilip Peygamber Efendimiz'in (SAS.) ruhaniyetine hediye edilecek.

Okunan salavatlar www.8milyarsalavat.com adresindeki sayaca girilebiliyor.

Ayrıca 8milyarSalavat sosyal medya hesaplarından da destek verilebiliyor. 

Salavat nedir?

Salavat, “dua, tâzim, rahmet, esenlik, övgü” gibi anlamlara geliyor.

Kur'an-ı Kerim'de, Ahzâb Suresi 56. ayet-i kerimede; 'Şüphesiz ki Allah ve melekleri Peygamber’e salavât getirirler. Ey iman edenler! Siz de onun için (tam bir teslimiyetle) salât ve selam getirin.” buyruluyor.

Salavat nasıl getirilir?

Resûl-i Ekrem, kendisine nasıl salât okuyacaklarını soran bazı sahâbîlere namazlarda okunan “Salli ve Bârik duaları”nı tavsiye etmişlerdir.

Birçok şekilde salavat getirilebilir. En kısa şekliyle:

'Allâhümme Salli Alâ Seyyidina Muhammed' (Allah'ım Muhammed'i rahmetinle tebrik et ve esen kıl) şeklinde okunabilir.

Salavatın önemi

Peygamber Efendimiz hadis-i şeriflerinde güzel müjdelerde bulunmaktadır.

'Kıyamet günü bana insanların en yakını, bana en çok salavât okuyandır.' (Tirmizi)

'Her kim benim üzerime salavat getirirse, Allah bu yüzden ona on misli mağfiret eder.'(Ebu Davud)

­

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close