İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:41 Yatsı22:26 İmsak03:43 Güneş05:37 İşrak06:20
Hava - Hava durumuAz Bulutlu 25°C Nem %74
Türkçe
9 Muharrem 1446 15 Temmuz 2024 Pazartesi
9 Muharrem 1446
İşrak
06:20
Öğle
13:15
İkindi
17:13
Akşam
20:41
Yatsı
22:26
İmsak
03:43
Güneş
05:37
Giriş Yap

UFKA YOLCULUK BİLGİ VE KÜLTÜR YARIŞMALARI

30.01.2021    |

Doğru ve yanlış bilginin, yapay ve gerçek gündemin birbiriyle iç içe geçtiği; doğru bilgi kaynaklarının ayırt edilmesinin güçleştiği günümüz şartlarında, doğru bilgiyi insanlığa ulaştıran özgün metotlar geliştirmek, insanların hayatı anlamlandırma kaygılarını gidermek; varoluş gayelerine uygun, yüksek amaçları ve değerleri hatırlatmak ve bu rehberliği etkili aynı zamanda güncel bir içerikle sunmak; insaf sahibi, güzel ahlâklı, temiz kalpli, doğru düşünen, iç huzura kavuşmuş insanlardan oluşan bir dünya için çalışmak önemli bir gereklilik ve sorumluluktur.

Server Yaşam Vakfı organizasyonu olan “Ufka Yolculuk” bu sorumluluk duygularının bir eseridir.

Hayatı anlamlandırma ve iyi insan olma gayretini benimseyen yol arkadaşlarımızla, eksikliğini hissettiğimiz, insanlığa değer katacak ve toplumun ihtiyaç duyduğu alanları araştırarak tespit ediyoruz. Bu çerçevede her yıl bir alan belirleyip İslam inancını, kültürünü, güzel ahlâkı, sağduyulu yaşamı konu edinen güvenilir eserleri, güzellikle yarışma formatında okuyucuyla buluşturmayı hedefliyoruz.

Güzel bir geleceğin, her işinde sağduyulu sevgiyi esas alan, hayatın her alanında varoluş gayesine uygun bir yaşam tarzını içselleştirip yaşamaya gayret eden, her türlü ayrımcılık ve önyargıdan uzak, birbirini anlamak için daha fazla çaba sarf etmeye istekli, gönül ve zihinleri açık nitelikli bireylerin yetişmesiyle mümkün olacağına inanıyoruz.

Okuyan, düşünen, araştıran, çözümleyen ve öğrendiklerini hayata geçiren bireylerin yetişmesine katkıda bulunma ve insanları değişim ve gelişime teşvik etme gayesiyle doğru ve temel bilgiye ulaşma yöntemleri sunuyoruz. Tüm insanlığı kucaklıyor, çalışmalarımızla toplumun her yaş ve kesimine ulaşmayı hedefliyoruz. Her yıl yenileniyor ve sevgi çemberimizi genişletiyoruz.

 

Yol boyunca sevgi, sağduyu, doğruluk, güven, kalite ve safiyet gibi evrensel değerlerden ödün vermeksizin, sağlam adımlarla yürümeyi ilke edindik. Bu süre zarfında temel kaynakları tespit edebilmeyi, güvenilir güzel eserlere ulaşmayı ve okuma alışkanlığını heybelerimize ekledik. Ufka Yolculuk, yol arkadaşlarının desteği ile doğru bilgiyi yaymaya ve gönülleri sevgiyle kuşatmaya devam edecektir.

­

 

 

 

Diğer Haberler
Kabe
Canlı Yayın
Şuan Canlı Yayın
Mehmed Zahid Kotku Sohbetler
AKRA CANLI
 / 
player image icon close icon
AKRA CANLI
Mehmed Zahid Kotku Sohbetler
Mehmed Zahid Kotku Sohbetler Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close