İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İşrak07:22 Öğle13:02 İkindi16:27 Akşam19:08 Yatsı20:28 İmsak05:17 Güneş06:43
Hava - Hava durumuAçık 18°C Nem %72
Türkçe
7 Rebi'ül-evvel 1445 22 Eylül 2023 Cuma
Giriş Yap

UFKA YOLCULUK - 1434/2013

18.07.2022    |

Kitap okuma alışkanlığının gençler arasında yaygınlaşması amacıyla 60’ın üzerinde gençlik STK’sıyla 77 şehirde düzenlenen 1. Ufka Yolculuk Kültür Yarışmasının sınavı 18 Mayıs 2013’te tüm yurt genelinde yapıldı.

Ömer Nasuhi Bilmen’ in “Büyük İslam İlmihali” eserini okuyan ve yarışmaya başvuran 89 bin kişi, Türkiye genelinde yapılan sınava katıldı.

18 yaş altı ve 18 yaş üstü olmak üzere iki kategoride düzenlenen yarışmaya 89 bin 870 kişi başvurdu. Sınav soruları, merhum Ömer Nasuhi Bilmen’ in Büyük İslam İlmihali eserinden istifade edilerek hazırlandı.

Yarışmada Türkiye birincisine umre seyahati hediye edilirken diğer derecelere de çeşitli teknolojik hediyeler takdim edildi. Ayrıca proje ortağı olan gençlik STK’ları illerde dereceye girenlere birbirinden özel ödüller verdi.

Türkiye genelinde dereceye giren yarışmacıların ödülleri 02 Haziran 2013 Pazar günü Ankara’da düzenlenen özel bir programla takdim edildi.

­

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Hadislerle Günün Duası
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Hadislerle Günün Duası
Hadislerle Günün Duası Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close