İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak05:17 Güneş06:43 Öğle13:02 İkindi16:27 Akşam19:08 Yatsı20:28
Hava - Hava durumuAçık 21°C Nem %68
Türkçe
7 Rebi'ül-evvel 1445 22 Eylül 2023 Cuma
Giriş Yap

'Haydi Çocuklar Camiye' sosyal medyada gündem oldu

25.01.2022    |

Çocuklara namaz kılma alışkanlığı kazandırmak amacıyla hazırlanan yarışma takvimi yaklaşırken heyecanlı bir hazırlık süreci yaşanıyor. “Namazını kıl, puanları topla, ödülünü al” çağrısıyla düzenlenen yarışma sosyal medyada da gündem oldu.

Twitterda TT çalışmasıyla; çocukların anne babalarıyla hem camilerden hem de evlerinden katılabilecekleri etkinlik sosyal medyada da yankı buldu. Birçok katılımcı fotoğraflarla ve özel mesajlarla yarışmayı gündeme taşıdı.

#HaydiÇocuklarCamiye konu etiketiyle namazın küçük yaşta alışılması gereken bir ibadet olma özelliğinin vurgulandığı çok sayıda paylaşım yapıldı. 

#HaydiÇocuklarCamiye olarak belirlenen etiket Türkiye gündeminde ilk 10’da yer aldı. TT farkındalık çalışmasında 40.000 üzerinde tweet atılarak binlerce gönüllü tarafından katılım sağlandı.

Türkçe’nin yanında İngilizce ve Almanca içerikte tweetler de paylaşıldı.

Her yıl büyük bir ilgi gören yarışmaya katılmak isteyenler, www.haydicocuklarcamiye.com web sayfasından kayıt yapabilecekler.

Server Yaşam Vakfı tarafından gerçekleştirilen “Haydi Çocuklar Camiye” yarışması 28 Ocak Cuma günü Sabah Namazıyla başlayacak ve 8 gün sürecek. Vaktinde kılınan her namaz puan kazandıracak. Yarışma sonunda belirlenen puanı toplayanlar içerisinden, çekilişle binlerce çocuğa sürpriz hediyeler verilecek.