İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Yatsı22:35 İmsak03:23 Güneş05:23 İşrak06:07 Öğle13:10 İkindi17:09 Akşam20:44
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 21°C Nem %83
Türkçe
9 Zilhicce 1445 14 Haziran 2024 Cuma
9 Zilhicce 1445
Akşam
20:44
Yatsı
22:35
İmsak
03:23
Güneş
05:23
İşrak
06:07
Öğle
13:10
İkindi
17:09
Giriş Yap

UFKA YOLCULUK - 1443/2022

17.07.2022    |

Türkiye’nin en geniş katılımlı sivil yarışması olan Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmasının 10'uncusu düzenlendi.

“Sağlıklı Düşünmek” konusunda farkındalık kazandırmayı amaçlayan yarışma, bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi büyük ilgi gördü.

Yurdun dört bir tarafından tüm kitapseverlerin başvurabildiği yarışmaya bu yıl ilkokul, ortaokul, lise ve yetişkin kategorilerinde 880.000 kişi başvurdu.

Sağlıklı düşünme ve ideal kişi olma amaçlarıyla; ilkokul, ortaokul, lise ve yetişkin olmak üzere dört kategoriye hitap eden eserler yazıldı.

İlkokul kategorisinde “Elma Dersem Düşün”, ortaokul kategorisinde “Eyvah! Ceviz Çatırdıyor”, lise ve yetişkin kategorisinde “Düşün! Bir de Sağlıklı Düşün!” adlı eserler, yarışmacıların yaş seviyelerine ve gelişim özeliklerine uygun olarak hazırlandı.

Sınav sonuçları 24 Haziran'da yayınlandı

10. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması 2. aşama sınavı, 81 ilde 12 Haziran 2022 Pazar günü çevrim içi gerçekleştirildi. Yarışmacılar sınava kişisel bilgisayar, tablet ve telefonları ile katıldılar. Sınav heyecanının gün boyu farklı kategorilerde devam ettiği yarışmanın soru ve cevapları 13 Haziran’da, sonuçları ise 24 Haziran Cuma günü yarışmacı sayfasında yayınlandı.

Binlerce ödül sahipleriyle buluştu

Yarışmanın toplam ödül miktarı 1 milyon TL değerindeydi. Türkiye genelinde her kategoride dereceye girenlere çeşitli para ödülleri verildi. İlk 50’ye girenlerin de ödül kazandığı yarışmada merkezi ödüllerin yanı sıra çeşitli kategorilerde proje ortağı STK’lar tarafından il ve ilçelerde düzenlenen ödül törenleri ile sürpriz binlerce ödül de kazananlara takdim edildi.

­

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
İnsan Olmak
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
İnsan Olmak
İnsan Olmak Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close