İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Öğle13:12 İkindi16:46 Akşam19:37 Yatsı20:58 İmsak05:10 Güneş06:38 İşrak07:18
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 15°C Nem %72
Türkçe
11 Ramazan 1444 2 Nisan 2023 Pazar
Giriş Yap

Pakistan'daki sel tarımı vurdu

13.09.2022    |

Muson yağmurlarının buzları eritmesi ile oluşan sel, Pakistan’ın kalbi tarım kuşağını ciddi anlamda etkiledi. 

Tüm ekinler zayi olurken, depolanan tahıl ve gübre selin etkisiyle yok oldu. Tarımın bel kemiği olan on binlerce küçük çiftçi büyük oranda zarar etti. 

Bu durum, Pakistan’ın önümüzdeki yıllarda büyük bir kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya kalabileceğini gösteriyor. Ülkede, arz eksikliğinin gıda fiyatlarında yükselmeyi getirmesi ve bunun da enflasyonu artırmasından endişe ediliyor. 

14 Haziran'dan bu yana etkili olan şiddetli yağışın vurduğu Pakistan, haziran-eylül arasındaki muson döneminde son 30 senedeki yıllık ortalama yağış miktarının 5-6 katına maruz kaldı.

Bin 400’den fazla kişinin hayatını kaybettiği ve en az 13 bin insanın yaralandığı afet sonucu –tarım kuşağı da dahil olmak üzere– ülkenin yaklaşık üçte biri suyla kaplandı. 750 bin çiftlik hayvanı telef oldu.

­AA

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Nasihat Veren Hikayeler
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Nasihat Veren Hikayeler
Nasihat Veren Hikayeler Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close