İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Güneş05:40 İşrak06:23 Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:38 Yatsı22:21 İmsak03:49
Hava - Hava durumuAçık 27°C Nem %82
Türkçe
13 Muharrem 1446 19 Temmuz 2024 Cuma
13 Muharrem 1446
Güneş
05:40
İşrak
06:23
Öğle
13:15
İkindi
17:13
Akşam
20:38
Yatsı
22:21
İmsak
03:49
Giriş Yap

Yeni üniversitelilere öneriler

21.09.2022    |

Üniversitelerde yeni eğitim dönemi başlıyor. Hazırlık sürecinden sınavlara, tercihlerden kayıtlara kadar binlerce genç ve ailesi için hayatın önemli dönemeçlerinden biri üniversite eğitimi.

En az 35.000 saat sürecek olan bu dönemin keyifli, başarılı ve verimli olması tamamen değilse bile büyük ölçüde gençlere bağlı.

Akademisyenler verimli bir üniversite dönemi için bazı önerilerde bulunuyor:

* Bağlanın yani bağlantı kurun. Sessiz ve çekingen kalmayın. Konuşun, dahil olun.

* Aktif olun. “Mod”unuzu yükseltin.

* Öğrenmeyi sürdürün. Yeni deneyimlere kucak açın; fırsatları görün; kendinizi şaşırtın.

Diplomanın yanına beceri katın

Diploma her şey değildir. Diplomaya dayalı bir gelecekten çok beceri, yetenek, donanım ve ilişkilere dayalı bir geleceğin sizi beklediğini hatırlayın. Önde gelen şirketler sadece diplomanıza bakmıyorlar. Hangi yetenek ve becerilere sahip olduğunuza bakıyorlar. Kısacası, yeni yolculuğunuza başlarken, alabildiğinizin maksimumunu almaya ve verebileceğinizin maksimumunu vermeye çalışın.

Öğretim yetmez, eğitim şart

Üniversitede akademik yeteneklerinizi geliştireceksiniz. Üniversiteniz size planlamayı, yazmayı, referans göstermeyi, alıntı yapmayı öğretecek. Bu ve benzeri konularda siz talepkar olun. Okullarınızdaki danışmanlarınızdan ya da ilgili birimlerden destek almaya çalışın. Bu desteği sağlamak okullarınızın görevidir. Eğer yapmıyorlarsa ısrar edin.

*Yabancı dili ihmal etmeyin. Hayatınızı kolaylaştıracak ve fark katacak olan ise ikinci, hatta üçüncü bir yabancı dili öğrenmektir.

*Bilgi teknolojilerini (BT) kullanmak öğrenciliğin artık bir diğer “olmazsa olmaz”ı.

Milliyet

­

 

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan Canlı Yayın
Dua Vakti
AKRA CANLI
 / 
player image icon close icon
AKRA CANLI
Dua Vakti
Dua Vakti Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close