İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İkindi17:11 Akşam20:46 Yatsı22:38 İmsak03:24 Güneş05:25 İşrak06:08 Öğle13:11
Hava - Hava durumuAçık 29°C Nem %40
Türkçe
17 Zilhicce 1445 23 Haziran 2024 Pazar
17 Zilhicce 1445
Öğle
13:11
İkindi
17:11
Akşam
20:46
Yatsı
22:38
İmsak
03:24
Güneş
05:25
İşrak
06:08
Giriş Yap

Yeni bir kitap dinlemeye ne dersiniz?

Özel Haber
Özel Haber
01.06.2023    |

Günümüzde video platformları ve video içerikleri revaçta. Medya araçları çeşitlenirken sesli yayınlar hayatın içindeki özel yerini koruyor. 

Video içerikleri sürekli ekrana bakmayı gerektirirken radyo ve sesli podcast içerikleri ya da sesli kitaplar herhangi bir meşguliyete rağmen kolaylıkla takip edilebiliyor.

Çalışırken, trafikte yolculuk esnasında, spor yaparken, seyahat ederken bir yandan da sesli içeriklerle hayat devam edebiliyor.

Sesli kitaplara olan ilgi de gün geçtikçe artıyor. Kitap okumaya fırsat bulamayanlar, çalışmada ya da yolda olanlar, yürüyüş sırasında, toplu taşıma araçlarında veya evde iş yaparken sesli kitaplara yöneliyor.

Kitap sayfalarını karıştırarak, işaretleyerek, bazen satırlarının altlarını çizerek okumanın keyfi elbette başka ancak günümüzün hızlı dünyası, yoğun çalışma temposu çoğu zaman kitaplara dokunmaya dahi fırsat vermiyor. Kitap okumak isteyenler için özel bir zaman ayırarak buna karar vermek bir tercih olsa da dijital medya kimi zaman bu isteği ötelemeye sebep olabiliyor.

Teknolojik araçların faydalı yönlerinden biri olarak e-kitaplar ve sesli kitaplar vakti kaliteli geçirmek için bir fırsat.

Diğer yandan görme engelliler için de sesli kitaplar büyük fayda sağlıyor ve onların hayatlarına dokunuyor. 

Seslendirmenler tarafından okunan kitaplara çeşitli uygulamalar üzerinden erişmek mümkün. Paylaşılan istatistikler sesli kitapların her geçen gün daha fazla dinlenildiğini gösteriyor.

akra.media ücretsiz içerikler sunuyor

Dijital platform akra.media sayfası ve mobil uygulaması üzerinde çeşitli kategorilerden oluşan medya arşivlerinin yanı sıra sesli kitaplara ücretsiz olarak ulaşmak mümkün.

Her yaştan dinleyicinin ilgisini çekecek sesli kitaplar arasında edebiyat, tarih, tasavvuf, kültür, sağlık gibi faklı kategorilerden seçkin eserler sunuluyor. 

akra.media'nın medya menüsünde hem Türkçe hem de İngilizce sesli kitaplara erişilebiliyor. Kullanıcılar dilediği eseri dilediği zaman bölümler halinde dinleyebiliyor.

akra.media Türkçe sesli kitap arşivine buradan İngilizce sesli kitap arşivine ise buradan ulaşılabiliyor.­

­

© İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
İdeal İletişim
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
İdeal İletişim
İdeal İletişim Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close