İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Akşam20:38 Yatsı22:21 İmsak03:49 Güneş05:40 İşrak06:23 Öğle13:15 İkindi17:13
Hava - Hava durumuAçık 33°C Nem %57
Türkçe
13 Muharrem 1446 19 Temmuz 2024 Cuma
13 Muharrem 1446
İkindi
17:13
Akşam
20:38
Yatsı
22:21
İmsak
03:49
Güneş
05:40
İşrak
06:23
Öğle
13:15
Giriş Yap

Çevreci bisikletliler yollarda

03.10.2022    |

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) ve İrfander tarafından düzenlenen Eyüpsultan'dan Mevlânâ'ya "Aşkın Yolculuğu" etkinliğinde bisiklet takımları yolculuklarını tamamladı.

Hz. Mevlana’nın 815. doğum yıldönümü etkinlerine katılmak için İstanbul Eyüpsultan’dan Konya’ya doğru yola çıkan bisiklet ekibi, uğradıkları şehirlerde çevre temizliğine de dikkat çekti.

“Pedallaya pedallaya çevreyi temizliyoruz”

Etkinliğe katılan bisiklet sporcuları, giderek daha çok kirletilen çevrenin, doğanın doğal dengesi gözetilerek özveriyle korunması gerektiğine dikkat çekmek için pedal çevirdiklerini belirterek, farkındalık oluşturmak için “pedallaya pedallaya çevreyi temizliyoruz” diyerek yol boyunca poşetlerle çöp topladıklarını ifade ettiler.

Güzergâhı, Eyüpsultan’dan başlayan sürüş rotasında Yalova, İznik, Bilecik, Eskişehir etaplarını geçen bisiklet takımı, Kütahya, Afyonkarahisar, Akşehir’in ardından Konya’ya ulaştılar. Bisiklet ekibi, uğradıkları şehrin tarihi, turistik ve manevi mekânlarını ziyaret ederek yollarına devam ettiler. 

630 kilometrelik bu yolculukta bisiklet sporcuları gündüz yola devam edip, gece mola verdiler. 

Sağlıklı çevre için pedal çeviren Pendik Pusula ve Karaman Atak Gençlik Bisiklet Takımlarında yer alan 15 kişilik ekip, 26 Eylül'de İstanbul’da Eyüp Sultan Hazretleri’nin huzurundan başlattıkları aşkın yolculuğu bisiklet turunu Konya’da Mevlâna Hazretleri’nin huzurunda tamamladılar. 

­
Kabe
Canlı Yayın
Şuan Canlı Yayın
Sırça Köşk
AKRA CANLI
 / 
player image icon close icon
AKRA CANLI
Sırça Köşk
Sırça Köşk Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close