İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Öğle13:10 İkindi17:10 Akşam20:45 Yatsı22:37 İmsak03:23 Güneş05:24 İşrak06:07
Hava - Hava durumuAçık 32°C Nem %42
Türkçe
12 Zilhicce 1445 18 Haziran 2024 Salı
12 Zilhicce 1445
İşrak
06:07
Öğle
13:10
İkindi
17:10
Akşam
20:45
Yatsı
22:37
İmsak
03:23
Güneş
05:24
Giriş Yap

Narlı magnolia tarifi

13.11.2022    |

Sonbahar mevsimi Anadolu’nun pek çok yöresinde nar mevsimi. Her bir nar meyvesi içinde sakladığı yüzlerce nar tanesi ile bereketi simgeliyor. İçerdiği sağlık bileşenleri ile hem lezzet hem şifa kaynağı olarak sofralarda yerini alıyor.

Nar meyvesi, hem geleneksel hem modern tariflere pek yakışıyor. Yerli muzun ilk mahsulleriyle çeşitlendirdiğimiz, nar meyvesiyle süslediğimiz ismini manolya çiçeğinden alan bir tatlı tarifi paylaşıyoruz sizlerle.

Narlı magnolia için malzemelerimiz şöyle: 

Muhallebi:

2 su bardağı süt

2 tane yumurta

225 gr katkısız ya da ev yapımı labne peyniri

Yarım su bardağı hindistan cevizi tozu

Yarım su bardağı halis tereyağı

Yarım su bardağı çiçek balı 

Bisküvi:

7 yemek kaşığı (yaklaşık 1 fincan) taze öğütülmüş dut kurusu

14 yemek kaşığı (yaklaşık 2 fincan) taze öğütülmüş fındık

 Süsleme:

3 olgun muz

Arzuya göre 1 kase nar tanesi

Arzuya göre kakao nibi

 Yapılışı

Yumurta sütle çırpılır, bir sos tenceresinde karıştırılarak pişirilir. Kaynayıp göz göz olunca ocaktan alınır. Soğurken sonra içine Hindistan cevizi ve yağ katılır, çırpılır. Soğuduktan sonra labne ve bal da azar azar katılarak karıştırılır. Pürüzsüz bir kıvam elde edilir. Buzdolabında yarım saat soğutulur. 

Taze öğütülmüş fındık ve dut kurusu bir kasede harmanlanır. Muzların kabuğu soyulur ve dilimlenir. 7-8 tane cam kasenin her birine şu işlem uygulanır: 1-2 kaşık fındık-dut karışımı kasenin dibine doldurulur. Yanlarına dilimlenmiş muzlardan 5-6 dilim cama yaslanarak dik şekilde yerleştirilir.

Üzerine muzları örtecek kadar muhallebi gezdirilir. 1-2 kaşık fındık-dut karışımı koyulur. Yeniden muhallebiyle örtülür. Üzerine bir yemek kaşığı nar tanesi ve arzuya göre kakao nibi serpilir.

Buzdolabında dinlendirilir, soğuk servis edilir.

Afiyet olsun!

­

 

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close