İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Akşam20:38 Yatsı22:21 İmsak03:49 Güneş05:40 İşrak06:23 Öğle13:15 İkindi17:13
Hava - Hava durumuAçık 32°C Nem %59
Türkçe
13 Muharrem 1446 19 Temmuz 2024 Cuma
13 Muharrem 1446
İkindi
17:13
Akşam
20:38
Yatsı
22:21
İmsak
03:49
Güneş
05:40
İşrak
06:23
Öğle
13:15
Giriş Yap

Server, Depremzedeleri Yalnız Bırakmadı

21.02.2023    |

Depremin ilk gününden bu yana Kahramanmaraş ve Adıyaman başta olmak üzere afet illerine yardımları ulaştıran Server gönüllüleri oluşturulan Server Afet Koordinasyon Merkezi üzerinden çalışmalarını sürdürüyor.

Server, 15 yılda 100 binlere ulaşan gayretlerini Allah'ın (C.C.) hoşnutluğunu kazanmayı hedefleyerek görünür olma kaygısı ve teşekkür beklentisi taşımadan sürdürmektedir.

Yaşadığımız afette de gönülden, hızla harekete geçilmiş, ilk andan itibaren yüzlerce donanımlı Server gönüllüsü, yetkili kurumlarla koordineli halde hem acil müdahale ihtiyaçlarına cevap vermiş hem de sonraki süreçte yaraların sarılmasına yönelik çalışmalar yürütmüştür.

Uzun süredir Sivil Savunma Derneği (SİSAD) ve Anadolu Kesintisiz İletişim Radyo Amatörleri Derneği (AKRAD) bünyesinde sivil savunma ve kesintisiz iletişim alanlarında eğitime teşvik edilen Server gönüllüleri yaşadığımız felaketin hasarlarının azaltılmasına katkıda bulunmuştur. Yüzlerce eğitimli donanımlı Server gönüllüsü afet bölgesine hızla intikal ederek AFAD’la koordineli bir şekilde arama kurtarma ve destek çalışmalarına katkı sağlamıştır.

Özellikle Kahramanmaraş ve Adıyaman’da oluşturulan merkezlerde binlerce depremzedenin barınma, yeme içme, ısınma, sağlık, temizlik ihtiyaçları karşılanmıştır. Türkiye’nin dört bir yanından Hakyol Vakfı, Mahmud Es’ad Coşan Vakfı ile irtibatlı yüzlerce gönüllü ile Türkiye İzcilik Federasyonu Arama Kurtarma ve İnsani Yardım Enstitüsü (TİFAKE)’nde eğitim almış izci lideri olan Server dostları her gün değişen ihtiyaçlara cevap verebilmek için dönüşümlü olarak bölgede gönülden hizmet etmektedir.

Afetin ilk günü İyilik Tasarım Merkezi’nde kurulan afet koordinasyon merkezinde orta ve uzun vadeli yaraların sarılmasına yönelik başlatılan araştırmalar, istişareler ve proje hazırlıkları hızla devam etmektedir.

Adıyaman - M. Zahid Kotku Camii Afet Yardım Merkezi

Adıyaman’da Mehmed Zahid Kotku Camii yanındaki park alanında oluşturulan merkez üzerinden depremzedelere destek sağlandı.

Aşevinin bulunduğu çadır kentte yaklaşık 200 afetzedeye barınma imkânı sağlandı. 50 adet çadırın kurulumu yapıldı; çadırların soba, halı ve battaniye olmak üzere birçok ihtiyaçları karşılandı. Yaklaşık 10.000 kişilik insani yardım ilk elden yapıldı.

Kahramanmaraş - M. Es’ad Coşan Kültür Merkezi Afet Yardım Merkezi

Çalışmalar ve yardımlar kapsamında Kahramanmaraş Mahmud Es’ad Coşan Kültür Merkezi ve Camii’nde 2.000 afetzedeye barınma imkânı sağlandı.

Bölgede AFAD ve Kızılay ile yaklaşık 200 çadırın kurulumu yapıldı. Çadırların başta elektrikli ısıtıcı, halı ve battaniye olmak üzere birçok ihtiyaçları karşılandı. Kahramanmaraş’ta yaklaşık 60.000 kişilik insani yardım ilk elden yapıldı.

Server Aşevi ve farklı noktalarda hizmet veren mobil aşevi aracılığı ile yaklaşık 30.000 kişilik yemek dağıtımı yapıldı. Merkezde ve bölgede konaklayan afetzedelere temel sağlık hizmeti sunuldu, basit/reçeteli ilaçlar sağlandı.

 

­
Kabe
Canlı Yayın
Şuan Canlı Yayın
Sırça Köşk
AKRA CANLI
 / 
player image icon close icon
AKRA CANLI
Sırça Köşk
Sırça Köşk Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close