İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Akşam19:48 Yatsı21:13 İmsak04:49 Güneş06:20 İşrak06:59 Öğle13:10 İkindi16:51
Hava - Hava durumuAçık 20°C Nem %43
Türkçe
4 Şevval 1445 13 Nisan 2024 Cumartesi
4 Şevval 1445
İkindi
16:51
Akşam
19:48
Yatsı
21:13
İmsak
04:49
Güneş
06:20
İşrak
06:59
Öğle
13:10
Giriş Yap

Sosyal medya paylaşımlarında hassasiyet gözetilmeli

28.02.2023    |

Deprem, salgın, afet gibi olağanüstü durumlar, zorluklara sebebiyet veriyor olmakla birlikte sıkıntıları aşma gayreti beraberlik ve yardımseverlik duygularını perçinliyor.

Zorlukların üstesinden gelmek için verilen mücadele el birliğiyle hareket edildiğinde daha bir anlam kazanıyor.

Bu yardımlaşma duygusu 7’den 70’e herkesi harekete geçirirken etkileşimin yoğunlaştığı sosyal medya paylaşımlarındaysa hassas bir durum söz konusu.

Zira bu süreçte söylenilen her sözün yapılan her paylaşımın etkisi oldukça yüksek. Zor günler geçicidir ve geride kalır ancak bu dönemdeki tutum ve duruş hafızada kalır.

Eğitimci Eftal Orhan, böylesi durumlarda dikkat edilmesi gerekenleri şöyle hatırlatıyor:

* Ümitsizliğe kapılmadan umut verici bir tutum sergilenmeye çalışılmalı.

* Yapılacak destek ve yardımlarda ihtiyaçlar gözetilmeli.

* Yardım ve destek çalışmalarında ilgili kurumlarla irtibatta olunmalı

* Gereksiz polemiklerden uzak durulmalı.

* Sosyal medyada paylaşılacak bilgilerin doğruluğu muhakkak teyit edilmeli.

* Sosyal medyada afetzedeleri incitebilecek paylaşımlardan kaçınılmalı, yapılacak paylaşımlar önce düşünerek faydalı ve gerekli ise yapılmalı.

* Depremde hayatını kaybedenlerin ya da yaralı olarak kurtulanların görüntüleri, sesleri, videoları onların yakınlarını üzebileceği ya da kişilik haklarını zedeleyeceği için gelişigüzel paylaşılmamalı.   

* Sağduyuyu elden bırakmadan birleştirici ve duyarlı davranmaya özen gösterilmeli.­

 

­

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close