İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak03:31 Güneş05:27 Öğle13:07 İkindi17:05 Akşam20:36 Yatsı22:22
Hava - Hava durumuAçık 19°C Nem %76
Türkçe
23 Zilka'de 1445 31 Mayıs 2024 Cuma
23 Zilka'de 1445
İmsak
03:31
Güneş
05:27
İşrak
06:10
Öğle
13:07
İkindi
17:05
Akşam
20:36
Yatsı
22:22
Giriş Yap

MEC Vakfı 18. Uluslararası Kurban Organizasyonu

20.06.2023    |

Mahmud Es’ad Coşan (MEC) Vakfı, Uluslararası Kurban Organizasyonuyla gerçek ihtiyaç sahiplerine, niyet sahiplerinin emanetlerini ulaştırıyor. 

Vekalet işlemleri mec.org.tr/kurban adresinden yapılabiliyor.

2006 yılından bu yana kesintisiz olarak devam eden ve “Hak İçin Yap Hakkıyla Yap” çağrısıyla düzenlenmekte olan MEC Vakfı Uluslararası Kurban Organizasyonu’nda; Endonezya’nın yanı sıra Türkiye’de deprem bölgesindeki iller başta olmak üzere 15 şehirde dağıtım yapılacak ve bu dağıtıma dilerlerse vekâlet sahipleri de katılabilecek.

Organizasyon süreci nasıl işliyor?

* 18. kez gerçekleştirilecek organizasyon bu yıl, Türkiye'de ve Endonezya'da düzenleniyor. Vekalet sahipleri bu iki ülkeden dilediğini seçebiliyor.

* Tüm dünyadan vekâletler alınıyor

* Online ödeme yöntemiyle kabul edilen vekâletler; vacip, adak, akika ve sadaka olarak tasnif ediliyor.

* Yaş ve sağlık kriterlerine göre kesime uygunlukları titizlikle kontrol edilen kurbanlıklar erkenden temin edildi.

* Kesim, İslami usullere uygun olarak modern tesislerde yapılıyor.

* Kurban sahiplerine, kurbanlarının kesildiği anında bildiriliyor.

Kurban bağışları nasıl ulaştırılıyor?

* Kesilen kurbanların etleri, dağıtım için paketleniyor ve soğuk hava zinciri korunarak dağıtım bölgelerine ulaştırılıyor.

* Türkiye’deki kesimde etler, ön dinlendirme işlemi sonrasında dağıtıma uygun şekilde paketlenerek -40 derecede şoklanmakta.

* Şoklanan etler, -18 dereceli dolaplarda muhafazaya alınmakta ve yine soğuk hava tertibatlı (-18) araçlarla dağıtım yerlerine sevk edilmekte.

* Avustralya’daki kesimde ise etler, yasal dinlenme süresi boyunca soğuk hava depolarında bekletilmektedir. Dinlenme süresinin sonunda, yine soğuk hava tertibatlı konteynırlara yüklenmektedir.

* İşlemler tamamlandıktan sonra soğuk zincir korunarak gemilerle Endonezya’ya taşınmakta. Paketler, dağıtım süresince yine soğuk hava depolarında saklanmakta. 

Gerçek ihtiyaç sahipleri, dünyanın dört bir tarafındaki Müslümanlardan gelen hediyelerine ilk elden, aracısız kavuşuyor.

Vekalet sahipleri de kurban eti ikramı alabiliyor

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek uygulama ile dileyen vekalet sahipleri belirlenen illerde, kesilen kurbanlarından 4 kg’lık bir pay alabilecekler.

 İhtiyaç sahibi önerisi yapılabilecek

İlk kez gerçekleştirilecek bir diğer uygulama kapsamında vekalet sahipleri kurban etinin ulaştırılması için ihtiyaç sahibi önerisinde bulunabilecek.

Küçükbaş vekaletlerinde kota doldu

Endonezya'da dağıtımı yapılacak küçükbaş kurban vekalatlerinde ayrılan kota günler öncesinden doldu. Vekalet vermek isteyenler Türkiye'de kesilecek kurbanlar için kayıt yapabiliyor.

Vekalet bedelleri ne kadar?

MEC Vakfı 18. Uluslararası Kurban Organizasyonunda Avustralya’da kesimi yapılacak ve Endonezya’da dağıtımı yapılacak küçükbaş kurban için ayrılan kota dolarken vekalet bedeli 3.750 TL olarak belirlenmişti. 

Türkiye’de kesimi yapılacak ve Türkiye’de dağıtımı yapılacak kurbanlıklar için büyükbaş kurban vekalet bedeli 5.900 TL olarak belirlendi.

Vekalet işlemleri mec.org.tr/kurban adresinden yapılabiliyor.­

­

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Kur’an-ı Kerim Meali - 2 - Dipnotsuz
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Kur’an-ı Kerim Meali - 2 - Dipnotsuz
Kur’an-ı Kerim Meali - 2 - Dipnotsuz Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close