İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak05:58 Güneş07:22 Öğle13:20 İkindi16:33 Akşam19:08 Yatsı20:27
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 9°C Nem %87
Türkçe
23 Şaban 1445 4 Mart 2024 Pazartesi
23 Şaban 1445
İmsak
06:00
Güneş
07:24
İşrak
08:05
Öğle
13:20
İkindi
16:33
Akşam
19:08
Yatsı
20:27
Giriş Yap

Zencefilin bir faydası daha keşfedildi

30.11.2023    |

Yeni bir araştırma, bağışıklığı güçlendirmesi için sıkça önerilen ve tüketilen zencefilin faydalarına bir yenisini daha ekledi.

Zencefilin insanların beyaz kan hücresi işlevi üzerindeki etkisini inceleyen çalışma; iltihaplanmayı kontrol etmede önemli bir rol oynayabileceğini ortaya koyuyor.

Araştırma, zencefil takviyesinin nötrofil adı verilen bir tür beyaz kan hücresi üzerindeki etkisini incelemeye odaklandı. Buna göre zencefil tüketmek, sağlıklı kişileri nötrofilde iltihaplanma ve pıhtılaşmayı destekleyerek hastalıklara kapı aralayan bir yapıya karşı daha dirençli hale getiriyor.

Araştırmacılar nötrofillerin anormal derecede aktif olduğu pek çok hastalık olduğunu belirtiyor. Nötrofildeki ağımsı bazı yapıları dizginleyebilen zencefil, insanlar için iltihaplı hastalıkları ve belirtileri tedavi etmede yardımcı olabilecek doğal bir takviye olarak değerlendiriliyor.

Uzmanlara göre araştırma, ilk kez, zencefilin insanlarda belirgin anti-enflamatuar özelliklerinin altında yatan biyolojik mekanizma için kanıt sağlıyor.

Araştırmacılar zencefilin iltihaplı rahatsızlıkların tedavisinde stratejik ve kişiselleştirilmiş şekilde kullanılmasının önemine vurgu yapıyor. Bunun için daha fazla kanıtlı çalışmaya teşvik ediyorlar.

Araştırmacıların yeni hedefi; sağlıklı gönüllüler yerine bu sefer lupus, romatoid artrit, antifosfolipid sendromu gibi nötrofillerin aşırı aktif olduğu otoimmün ve enflamatuar hastalıkları olan gönüllülerde zencefilin faydalı etkilerini deneyimlemek.

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close