İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İşrak06:23 Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:38 Yatsı22:21 İmsak03:49 Güneş05:40
Hava - Hava durumuAçık 27°C Nem %82
Türkçe
13 Muharrem 1446 19 Temmuz 2024 Cuma
13 Muharrem 1446
İmsak
03:49
Güneş
05:40
İşrak
06:23
Öğle
13:15
İkindi
17:13
Akşam
20:38
Yatsı
22:21
Giriş Yap

A New Person

11.05.2021    |

Varoluşumuz itibariyle, muazzam bir işleyişin içine doğduk. Kimliğimiz ve benliğimiz, bambaşka toplulukların ve zihniyetlerin etkisi altında şekillendi.

Bu, her birimizi parmak izlerimiz gibi eşsiz kılarken varoluşun manasını araştırma ve anlama ihtiyacı, bizleri ortak bir paydada birleştiriyor ve bizi sürekli bir arayışa yönlendiriyor. Bu nedenle ruhumuzu besleyecek olan o anlamlı gayeyi bulmaya çalışıyor, dünya üzerindeki varlığımızı anlamlandırmak ve yaşayışımıza doğru bir yön vermek için çabalıyoruz.

Dünyevî başarılara ve hazlara olan bağımlılığımız aslında bizleri rahatsız ediyor; geçici olarak vaat ettikleri ruhumuza dokunmuyor. Bir kısmımız dünyevî olanı elde ettikten sonraki tecrübeyle, bir kısmımız ise öncesinde ulaştıkları bilgi ya da var olan sezgileri ile bilmektedir ki insanlık olarak aradığımız bunlar değil!

Gerçek isteğimiz, varoluş gayemizi tanımlama amacıyla bireysel ve toplumsal varlığımızı anlamlandırmak. Bu amacın peşinden samimiyetle gitmek, bizim, sağduyulu, bağımsız ve iç huzura ulaşmış “yeni bir birey” olmamızı mümkün kılacaktır.

Neler hedefleniyor?

Dünyanın her yerinde, arayışını, İslam’la müşerref olarak yeni bir hayat ile sonuçlandıranlarla kurulacak irtibat önemli bir örneklik teşkil ediyor. Bu irtibat, bakış açısını genişletirken aynı arayışı sürdüren diğer insanlara, İslam’a dair bir pencere açacaktır.

A New Person röportajları

Bu düşünce doğrultusunda üç aşamalı bir projenin birinci ayağı olan “A New Person” çalışması ile mühtediler ile (sonradan Müslüman olmuş) yapılan röportajlar aracılığıyla onların hikâyelerinin tüm dünyaya ulaştırılması hedefleniyor.

Sosyal kanıtın değerli olduğu günümüz koşullarında, örnek teşkil edecek tecrübelerin paylaşıldığı röportajlar ile herkesin kolaylıkla ulaşabileceği, sorularına cevap bulabileceği aynı zamanda İslam’ın tebliği için zamanın ruhuna uygun ortam sağlayacak bir platform oluşturuluyor.

Kişilerin İslam’a yolculuğu video ve yazı formatında web sitesi ve çeşitli portallarda toplanarak bu hikâyeler üzerinden çeşitli tanıtım ve duyuru faaliyetleri gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

Özel web sayfası

Hazırlanan röportaj videoları ve podcast'ler anewperson.com web sayfasında yayınlanıyor. Ayrıca dileyen herkes "Hikayenizi Paylaşın" bölümüyle projeye katkı sağlayabiliyor.

Hikayeler

anewperson.com web sayfasında yer alan "Hikayeler" bölümünde İslam ile tanışanların hikayelerinden oluşan özel röportajlara yer veriliyor.

Tüm insanlara çağrı

A New Person projesiyle şu çağrı yapılıyor:

"Toplumsal değişimin bir parçası olabilmenin, değişime kendinden başlamanın dirayetini göstermek demek olduğunu biliyoruz ve ilk adımı atarken yalnız olmadığınızı söylemek için buradayız. Adım atacağınız bu yol; sevgi, dostluk ve merhamet yolu, insanın yaradılışına en doğal şekilde uyan İslam’ın yoludur. Bu yolda göreceksiniz ki sizinle aynı kaygıları paylaşan, benzer tecrübeleri yaşayan binlerce kardeşiniz var. Varoluş gayenizi keşfetme amacıyla yazdığınız hikâyeye yeni, tertemiz bir sayfa açarken bambaşka hayatlardan benzer hikâyelerle güç bulabilir ve hep olmayı istediğiniz o yeni insan olabilirsiniz."­

Kabe
Canlı Yayın
Şuan Canlı Yayın
Kur’an-ı Kerim Meali - 2 - Dipnotsuz
AKRA CANLI
 / 
player image icon close icon
AKRA CANLI
Kur’an-ı Kerim Meali - 2 - Dipnotsuz
Kur’an-ı Kerim Meali - 2 - Dipnotsuz Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close