İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Güneş08:02 İşrak08:45 Öğle12:58 İkindi15:22 Akşam17:45 Yatsı19:10 İmsak06:32
Hava - Hava durumuParçalı Bulutlu 16°C Nem %88
Türkçe
18 Cemaziyelevvel 1445 1 Aralık 2023 Cuma
18 Cemaziyelevvel 1445
Güneş
08:04
İşrak
08:45
Öğle
12:58
İkindi
15:22
Akşam
17:45
Yatsı
19:10
İmsak
06:34
Giriş Yap

MEC Foundation 16. Kurban Organizasyonu tamamlandı

06.01.2022    |

Avustralya Merkezli Mahmud Es’ad Coşan Vakfı, 1442/2021 yılı kurban organizasyonunda kurban etlerinin dağıtımını başarıyla tamamladı. 16. Uluslararası Kurban Organizasyonu kapsamında; Endonezya’nın Lombok bölgesinde 41.823 aileye, 17.874 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa ulaşıldı.

Endonezya’daki çalışmalar yaklaşık dört ay sürdü. Bu süre zarfında Yayasan Server Indonesia temsilcileri tarafından organizasyon süresince yapılan programlarla hak sahiplerine ikramlarda da bulunuldu. Bölge, mahalle ve köylerde kapı kapı ulaşılarak niyet sahiplerinin emanetleri teslim edildi.

MEC Foundation 16. Uluslararası Kurban Organizasyonunda, önceki senelerde olduğu gibi; Avustralya’da kesilen kurbanlar soğuk hava zinciri muhafaza edilerek Endonezya’ya ulaştırıldı. Özenle seçilmiş kurbanlıkların kesim öncesi ve kesim sonrası veteriner hekim kontrolleri yapıldı. Kurbanlıkların kesimleri yüksek hijyen standartlarında ve modern kesimhanelerde, İslami usullere göre yapıldı. Etler dinlendirilerek paketlendi ve soğuk hava zinciri muhafaza edilerek deniz yoluyla Endonezya’nın Lombok adasına sevkiyatları gerçekleşti.

Dağıtım organizasyonu kapsamında, Endonezya’daki Server Yayasan soğuk hava depolarında muhafaza edilen etler planlı bir şekilde dağıtıldı. Niyet sahiplerinin hediyeleri; yerel görevliler ile yapılan işbirliği ile tespit edilen hak sahiplerine teyit işlemleri sonrası MEC Vakfı yetkililerince ilk elden teslim edildi.  Çalışmalar “Do it Right, Do it for Allah” farkındalığı ile gerçekleştirildi.

Vekalet sahiplerinin emanetleri hak sahiplerine ulaştı

Dağıtım işlemleri; Endonezya’nın Lombok bölgesinde, 363 köyde, 41.823 aileye, 5 farklı bölgede, 270 yetimhanede 17.874 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa ulaşılarak tamamlandı.

Bölgelerde yapılan salon programları ile hak sahipleri davet edildi. Bu programlarda ayrıca kurban etleri ile pişirilen yöresel yemekler ikram edildi ve kurban payları kendilerine teslim edildi. 

MEC Foundation 1442 hicri yılı Kurban Organizasyonu aynı zamanda yetimhanedeki çocukları da sevindirdi. Batı Nusa Tenggara eyaletinde 270 yetimhaneye ulaşıldı. Bu yetimhanelerdeki yetim ve ihtiyaç sahibi 17.784 çocuğa kurban etleri ile yapılan sıcak yemekler ikram edildi, onlar ile neşeli programlar gerçekleştirildi. Çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

MEC Foundation, zarif insanların ülkesi Endonezya’da on binlerce aileye dünyanın bir çok yerinden gelen kurban vekaleti kapsamındaki hisseleri ilk elden teslim ederek 16. Uluslararası Kurban Organizasyonunu başarı ile tamamlamış oldu.

Organizasyon ile ilgili ayrıntılı bilgiye mecfoundation.org.au adresinden ulaşılabilir.­

­

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Mehmed Zahid Kotku Sohbetler
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Mehmed Zahid Kotku Sohbetler
Mehmed Zahid Kotku Sohbetler Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close