İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak05:21 Güneş06:47 Öğle13:01 İkindi16:22 Akşam19:01 Yatsı20:21
Hava - Hava durumuParçalı Bulutlu 24°C Nem %68
Türkçe
12 Rebi'ül-evvel 1445 26 Eylül 2023 Salı
Giriş Yap

İhracatta Güneydoğu Asya hedefi

05.12.2022    |

Türkiye, ticarette yeni alanlar kazanmak için Güneydoğu Asya ülkeleri ile bir araya geliyor. 

14 Aralık’ta Malezya, Endonezya, Myanmar, Brunei, Kamboçya, Laos, Filipinler, Singapur, Tayland, Vietnam gibi ASEAN (Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği) ülkelerinin temsilcileriyle aynı masada toplanılacak. 

Gündem bu bölge ile ticarette güç kazanmak. Halihazırda, ASEAN'ı oluşturan 10 ülkenin toplam ekonomik büyüklüğü 3,3 trilyon dolar, nüfus büyüklüğü ise 700 milyon.

ASEAN ülkeleri, bulundukları konum itibarıyla hızlı bir şekilde tedarik etmesi gereken parçaları Asya'nın en büyük tedarikçisi olan Çin'den alıyor. Türkiye Uzak Ülkeler Stratejisi'nde yer alan eylem planıyla birlikte bu ülkelere ulaştırılacak ürünlerin süresini kısaltmayı hedefliyor. 

Özellikle yaş meyve ve sebze gibi ürünlerin tedarik süresinin kısalması ile ihracat artırılabilecek.

Y. Şafak

­
Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Gurbet Sohbetleri
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Gurbet Sohbetleri
Gurbet Sohbetleri Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close