İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Öğle13:10 İkindi17:10 Akşam20:45 Yatsı22:37 İmsak03:23 Güneş05:24 İşrak06:07
Hava - Hava durumuAçık 30°C Nem %45
Türkçe
12 Zilhicce 1445 18 Haziran 2024 Salı
12 Zilhicce 1445
İşrak
06:07
Öğle
13:10
İkindi
17:10
Akşam
20:45
Yatsı
22:37
İmsak
03:23
Güneş
05:24
Giriş Yap

Server gönüllüleri depremzedeleri yalnız bırakmadı

19.02.2023    |

Depremin ilk gününden bu yana Kahramanmaraş ve Adıyaman başta olmak üzere afet illerine yardımları ulaştıran Server gönüllüleri oluşturulan Server Afet Koordinasyon Merkezi üzerinden çalışmalarını sürdürüyor.

Deprem bölgesindeki tüm çalışmalar AFAD ile koordineli olarak gerçekleştiriliyor.

Depremin yaşandığı anda bölgeye hareket eden 400’den fazla eğitimli gönüllü AFAD koordinasyonunda bölgede arama kurtarma çalışmalarında görev aldı.

Ayrıca Kahramanmaraş ve Adıyaman’da oluşturulan Server Afet Koordinasyon Merkezlerinde 439 gönüllü insani yardım çalışmalarına katıldı.

Diğer yandan, afet bölgesindeki 10 ilde bulunan yüzlerce gönüllüye ulaşılarak taziye ve sağlık dilekleri iletildi. İhtiyaçlar not alınarak nakdi ve aynı yardımlar gönderildi. Başka şehirlere gitmek durumunda olan depremzedeler, diğer illerdeki paydaşlarla irtibatlandırıldı.

İller bazında yapılan çalışmalar ise şöyle:

Kahramanmaraş - M. Es’ad Coşan Kültür Merkezi Afet Yardım Merkezi

Çalışmalar ve yardımlar kapsamında Kahramanmaraş Mahmud Es’ad Coşan Kültür Merkezi ve Camii’nde 2.000 afetzedeye barınma imkânı sağlandı.

Bölgede AFAD ve Kızılay ile yaklaşık 200 çadırın kurulumu yapıldı. Çadırların başta elektrikli ısıtıcı, halı ve battaniye olmak üzere birçok ihtiyaçları karşılandı. Kahramanmaraş’ta yaklaşık 60.000 kişilik insani yardım ilk elden yapıldı.

Server Aşevi ve farklı noktalarda hizmet veren mobil aşevi aracılığı ile yaklaşık 30.000 kişilik yemek dağıtımı yapıldı. Merkezde ve bölgede konaklayan afetzedelere temel sağlık hizmeti sunuldu, basit/reçeteli ilaçlar sağlandı.

Adıyaman - M. Zahid Kotku Camii Afet Yardım Merkezi

Adıyaman’da Mehmed Zahid Kotku Camii yanındaki park alanında oluşturulan merkez üzerinden depremzedelere destek sağlandı.

Aşevinin bulunduğu çadır kentte yaklaşık 200 afetzedeye barınma imkânı sağlandı. 50 adet çadırın kurulumu yapıldı; çadırların soba, halı ve battaniye olmak üzere birçok ihtiyaçları karşılandı. Yaklaşık 10.000 kişilik insani yardım ilk elden yapıldı.

Server Aşevi ve farklı noktalarda hizmet veren mobil aşevi aracılığı ile yaklaşık 20.000 kişilik yemek dağıtımı yapıldı.

 

­

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close