İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak03:26 Güneş05:26 Öğle13:11 İkindi17:12 Akşam20:46 Yatsı22:37
Hava - Hava durumuAçık 23°C Nem %53
Türkçe
27 Zilka'de 1443 25 Haziran 2022 Cumartesi
Giriş Yap

25.06.2020    |

Mahmud Es’ad Coşan (MEC) Vakfı, Uluslararası Kurban Organizasyonuyla uzak diyarlardaki gerçek ihtiyaç sahiplerine, niyet sahiplerinin emanetlerini ulaştırmaya hazırlanıyor. 15. kez gerçekleştirilecek 1441H /2020 Uluslararası Kurban Organizasyonu, “Hak İçin Yap Hakkıyla Yap” çağrısıyla düzenleniyor.

Vekâlet yoluyla kurban kestirmek isteyenler için, MEC Vakfı son güne girildiği hatırlatmasında bulundu. Büyükbaş hisse kontenjanlarının dolduğu organizasyonda küçükbaş hisseler için vekâlet alınıyor.

MEC Vakfı, düzenlediği Kurban Organizasyonuyla; önceliğini, vacip olan kurban ibadetinin aslına ve usulüne uygun olarak, bir ibadet niyet ve şuuruyla yapılmasına ve bu bilincin yaygınlaştırılmasına veriyor. Dünyanın birçok ülkesinden katılan niyet sahiplerinin vekâletleriyle usulüne uygun olarak kesilen kurbanların ilk elden ve aracısız olarak gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması sağlanıyor.

Yüz binlerce aileye kurban etlerini ilk elden ulaştıran MEC Vakfı, küçükbaş kurban bedelini 260 Avustralya Doları olarak belirledi. 

Sadece internet üzerinden gerçekleştirilecek vekâlet işlemleri ile ilgili detaylı bilgiye kurban.mecvakfi.org adresinden ulaşılabilir.

Büyük âlim ve mutasavvıf merhum Prof. Dr. Mahmud Es'ad Coşan’nın fikirlerini yaşanılır kılmak ve projelerini hayata geçirmek amacıyla kurulmuş olan, merkezi Avustralya’nın Brisbane şehrindeki Mahmud Es'ad Coşan Vakfı, “kurban ibadetini kolaylaştırma ve layıkıyla yerine getirme” hizmetine  devam ediyor. 

MEC Vakfı'ndan yapılan açıklamada, "Khayr işlerinde 'kardeşlerinizle yarışınız' tavsiyesi üzerine kurban ibadetlerini yerine getirirken aynı zamanda uzak diyarlardaki ihtiyaç sahibi kardeşlerine destek olmayı amaçlayan Müslümanları, yaptığı hizmetleri ibadet hassasiyeti ile gerçekleştirmeyi şiar edinmiş vakfımızın kampanyasına katılmaya davet ediyoruz. Kısıtlı sayıdaki kota nedeniyle vekalet verme işlemlerinin geciktirilmeden yapılmasını tavsiye ediyoruz. Son dönemde dünyada yaşanan olumsuzluklara rağmen vakfımız müslümanların kurban ibadetini Yaratıcımızın rızasına uygun bir şekilde yerine getirebilmek için her türlü önlemi alarak planlamalarını yapmıştır. Khayr için kenetlenmiş yüzlerce gönüllü kardeşlerimiz ile “Hak için yap, Hakkıyla yap’’ sloganı ile yola çıkan vakfımız katılımcı khayırsever dostlarımızın kurban emanetlerini 'elden ele' uzak diyarlardaki kardeşlerimize sizlerin selamı ile ulaştıracaktır." denildi. 

Kurban bağışları nasıl ulaştırılıyor?

⚪ Tüm dünyadan vekâletler alınıyor.

⚪ Vekâletler; vacip, adak, akika ve sadaka olarak tasnif ediliyor.

⚪ Kesime uygunlukları titizlikle kontrol edilen kurbanlıklar Avustralya'dan satın alınıyor.

⚪ Kesim, MEC Vakfı, Helâl Tescil Kuruluş temsilcileri ve veterinerler eşliğinde, İslami usullere uygun olarak yapılıyor.

⚪ Kurban sahiplerine, kurbanlarının kesildiği SMS ile anında bildiriliyor.

⚪ Kesilen kurbanların etleri, dağıtım için paketleniyor ve soğuk hava zinciri korunarak MEC Vakfı'nın Endonezya'daki soğuk hava depolarına ulaştırılıyor.

⚪ Kurban dağıtımı, resmi kurumlar tarafından belirlenen ailelere önceden verilen kuponlar ile en düzenli ve zahmetsiz şekilde yapılıyor.

⚪ MEC Vakfı görevlileri tarafından yapılan dağıtımda, kurban etleri gerçek ihtiyaç sahiplerine ilk elden, aracısız ulaştırılıyor. 

⚪ Dağıtımın ardından, hangi bölgelerde, kaç aileye yardım yapıldığı detaylı raporlarla resmi makamlara bildiriliyor.

⚪ Unutulan diyarların gerçek ihtiyaç sahipleri, dünyanın dört bir tarafındaki Müslümanlardan gelen hediyelerine ilk elden, aracısız kavuşuyor.

­

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Feyzü'l Furkan Kur'an-ı Kerim Meali
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Feyzü'l Furkan Kur'an-ı Kerim Meali
Feyzü'l Furkan Kur'an-ı Kerim Meali Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close